Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wielu Sądeczan marzy o małym ogródku działkowym. Teraz może być problem z kupnem - 12.05.2021

Pandemia pokazała jak ważny i potrzebny jest kawałek własnej ziemi, a na niej niewielki domek. Rodzinne Ogrody Działkowe w Nowym Sączu od zeszłego roku znowu cieszą się popularnością.

Głównie wśród ludzi młodych. Razem z zainteresowaniem ceny działek poszły w górę. Trzeba też dobrze poszukać.

Chętnych jest bardzo dużo, a działek na sprzedaż dosłownie jak na lekarstwo. Przez pandemię koronawirusa, mieszkańcy Nowego Sącza docenili zalety małych ogródków, gdzie można się zrelaksować czy wypocząć. Telefonów z ofertami i pytaniami jest bardzo dużo.

Chętnych na zakup działek jest bardzo dużo. Telefony urywają się. Cały czas mamy pytania o to, czy są jakieś wolne działki, czy ktoś sprzedaje. Dzwonią głównie młode osoby. Sprzedaż działek zazwyczaj odbywa się pomiędzy znajomymi. Rzadko trafia się, żeby ktoś dawał ogłoszenie. Z kolei ogłoszeń o kupnie działek jest dużo — mówi Stanisław Kordeczka prezes Rodzinnego Ogrodu SENIOR w Nowym Sączu.

Jeżeli już pojawiają się ogródki działkowe na sprzedaż, to ceny są bardzo wysokie. W Nowym Sączu sięgają nawet 40 tysięcy złotych. Wszystko zależy od powierzchni działki i tego, jaki dom na niej stoi. W samym Nowym Sączu działa 12 Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

źródło : eska.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.