Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

6 maja 1981 roku - Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Ceramik” we Włocławku pamiętają! - 12.05.2021

Ponad rok temu cały świat opanowała pandemia wirusa COVID – 19, która wywróciła życie miliardów ludzi do góry nogami. Obowiązujące ograniczenia są nie bez znaczenia również dla działkowców, którzy pozbawieni zostali możliwości odbywania Walnych Zebrań, organizacji Dni Działkowca, a także innych dotychczas obchodzonych w ROD uroczystości takich jak Dzień Dziecka, Wigilie, czy Mikołajki.

Najsmutniejszym faktem dla wszystkich członków Polskiego Związku Działkowców jest to, iż na 2021 rok przypada najwspanialsze, najbardziej uroczyste dla całej społeczności działkowej święto 40 – lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców. Powodem żalu i smutku jest ograniczona możliwość celebrowania tak ważnego dla wszystkich użytkowników działek wydarzenia.

W świecie bez pandemii i obostrzeń odbywałyby się huczne zabawy, z muzyką, śpiewem i tańcami do białego rana. Czynny udział braliby zarówno dorośli, jak i młodzież, a także dzieci. Byłaby to okazja to zacieśnienia więzów pomiędzy wszystkimi działkowcami, a także kilkoma pokoleniami wśród społeczności działkowców i ich rodzin, a także przyjaciół.

Pomimo panujących obostrzeń działkowcy nie zapomnieli o tak ważnym wydarzeniu, jakim jest 40 – lecie istnienia Polskiego Związku Działkowców. Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych głoszą ten fakt na terenie ogrodów działkowych.

Przykładem jest Rodzinny Ogród Działkowy „Ceramik” we Włocławku, którego zarząd postanowił przystroić gabloty na terenie ROD akcentami związanymi z uroczystością przypadającą na 6 maja 2021 roku.

Takie działania ze strony zarządu ROD wylewają miód na serce wszystkich działaczy i aktywu związkowego Polskiego Związku Działkowców, gdyż liczy się pamięć, bo to właśnie ona jest najważniejsza. Huczną celebrację można odłożyć do czasu zdjęcia obostrzeń, a także całkowitego zwalczenia wirusa COVID – 19, a najważniejszym jest to, co społeczeństwo nosi w sercu – zamiłowanie do ogrodnictwa działkowego, a także dumę z tak powszechnie szanowanego i uznawanego stowarzyszenia, jakim jest Polski Związek Działkowców, co ilustrują takie właśnie drobne, ale wielce istotne akcenty.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.