Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

WSPARCIE DLA DZIAŁKOWCÓW - 23.04.2021

 Samorząd Mazowsza przeznaczy 1 mln dla działkowców. Nabór do 30 kwietnia br.

Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego - to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd Województwa Mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ma pomóc działkowcom w realizacji ważnych dla nich inwestycji w ogródkach działkowych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób z nie-pełnosprawnościami - podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. - Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa - podkreśla marszałek.

Do 40 proc. dofinansowania

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Podmioty mogą złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektów. Ponad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem - zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

- Działkowcy są bardzo aktywni. Chętnie przez swoje samorządy sięgają po wsparcie na swoje projekty. W zeszłym roku udało się zrealizować m.in.: wymianę dachu na Domu Działkowca w Garwolinie, modernizację instalacji elektrycznej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „MILANÓWEK" czy naprawę drogi dojazdowej do działek ROD Bemowo w Ostrołęce - dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Więcej informacji oraz potrzebne formularze można znaleźć na stronie internetowej www.mazovia.pl

 

źródło : ECHO DNIA RADOMSKIE

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.