Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ponad 60 tysięcy złotych na rozwój ogrodów działkowych w Koszalinie - 20.04.2021

Urząd miasta przeznaczył te pieniądze na rozwój dwóch ogrodów rodzinnych.

W grudniu 2020 roku Rada Miejska w Koszalinie podjęła uchwałę w sprawie udzielania przez miasto dotacji na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych. Dotacja może być przeznaczona m.in. poprawę warunków korzystania z ogrodów.

- Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i oderwania się od codziennych spraw. Widać to zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Rodzinne ogrody działkowe pozwalają na takie „zresetowanie” umysłu i ukojenie nerwów - podkreślił prezydent Piotr Jedliński. - Dlatego pomoc samorządu w rozwoju ogrodów jest potrzebna.

Zwłaszcza w kwestiach infrastruktury. Widać, że nasz pilotaż spotkał się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowany w kolejnych latach - dodał.

Miasto przygotowało dwie umowy na udzielenie dotacji celowej. 12 tys. zł trafi do Rodzinnych Ogrodów Działkowy im. Mieszka I na przebudowę sieci wodociągowej. Druga umowa opiewa na 50 tys. zł i trafi do ROD im. Emilii Gierczak na modernizację sieci energetycznej, obejmującej 200 działek.

Wniosek o dotację złożył również ROD Camping na modernizację ogrodzenia (20 tys. zł). Jak poinformował urząd miasta, umowa na udzielenie dotacji zostanie przygotowana w najbliższym czasie, po zwiększeniu wydatków na ten cel w budżecie miasta.

Przypomnijmy, dotacja może być udzielona w wysokości do 50 procent poniesionych kosztów zadania (ale w kwocie nie większej niż 50 tys. zł) i może być przyznana konkretnemu ROD nie częściej niż raz na trzy lata.

Ogólna kwota przeznaczona na dotacje jest określana w budżecie miasta na dany rok. W roku 2021 r. na ten cel zabezpieczono wstępnie 70 tys. zł. red./kc

źródło : prk24.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.