Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dofinansowanie dla działkowców - 07.04.2021

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to jeden z programów województwa mazowieckiego przeznaczony dla wsparcia działalności ogródków działkowych.  Z nadejściem wiosny działkowcy coraz częściej wychodzą na swoje małe, ale ulubione poletka.

Po zimowej przerwie pracy jest w bród. Podobnie zarządy trzech garwolińskich Rodzinnych Ogródków Działkowych mają pełne ręce roboty widząc ubytki spowodowane zimą i nadgryzione zębem czasu. Podsumowują pracę i osiągnięcia ubiegłego roku i spoglądają w przyszłość co obecny rok im przyniesie. A pracy jest wiele. Naprawa ogrodzeń, renowacja alejek, oświetlenia, monitoringu i innych obiektów użyteczności publicznej. Aktualnie Urząd Miasta przygotowuje się do kolejnej edycji MIAD MAZOWSZE 2021 Złożone są już wnioski o przyznanie dotacji dla trzech ogrodów działkowych istniejących w mieście, a mianowicie ROD „RELAKS”, ROD „WICHEREK” i ROD „ZEFIREK”.

- W ramach zeszłorocznej edycji MIAD 2020 udało nam się pozyskać z budżetu Mazowsza łącznie 22.800 złotych na inwestycje na terenie trzech naszych ogrodów działkowych. Taką samą kwotę dołożyliśmy działkowcom z budżetu miasta. Rodzinne Ogrody Działkowe współfinansowały pozostałe koszty, czyli dwadzieścia procent kosztów inwestycji - powiedziała burmistrz miasta Marzena Świeczak.

Dom Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „RELAKS” wzbogacił się o nowy dach. Całkowity koszt inwestycji to 25 000 złotych, gdzie Mazowsze dało 10 000 złotych, miasto 10 000 złotych, resztę dołożył zarząd ogrodu. Rodzinny Ogród Działkowy „WIATEREK” może poszczycić się nowym oświetleniem alejek ogródkowych, monitoringiem z kamerami oraz instalacją rejestratora w Świetlicy Działkowca. Całkowity koszt zamknął się w kwocie 22 000 złotych. Mazowsze dołożyło 8800 złotych, miasto taką samą kwotę, pozostałą część sfinansował zarząd. Zdewastowane ogrodzenie nie zapewniało bezpieczeństwa działkowcom z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ZEFIREK”. W ramach MIAD udało się choć częściowo, najbardziej zniszczony odcinek ogrodzenia postawić na nowo. Koszt inwestycji wyniósł 10 000 złotych. Dofinansowanie Mazowsza wyniosło 4000 złotych, miasto 4000 złotych, resztę pokryto z funduszy działkowców.

Władze miasta Garwolin wzięły sobie do serca potrzeby remontowe garwolińskich ROD i dokładają wszelkich starań, aby w roku bieżącym przydział finansów nie był gorszy niż w roku ubiegłym. A pracy do wykonania jest naprawdę wiele.

 

źródło : zyciesiedleckie.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio