Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dotacje celowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych z ZabrzaW zeszłym roku członkowie Delegatury Rejonowej w Zabrzu rozpoczęli rozmowy z Radą Miasta o możliwości udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem Rodzinnych Ogrodów Dzi - 01.04.2021

W zeszłym roku członkowie Delegatury Rejonowej w Zabrzu rozpoczęli rozmowy z Radą Miasta o możliwości udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem Rodzinnych Ogrodów Działkowych, a w szczególności na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej.

W trybie online w miesiącu lutym br. projekt uchwały pojawił się w porządku obrad sesji Rady Miasta, w spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Delegatury Rejonowej Pan Leszek Bucki udzielając wszelkich odpowiedzi na zadawane pytania przez Radnych. Projekt uchwały został zaakceptowany i przyjęty bez głosu sprzeciwu, umożliwi on dofinansowanie do 50 tys. zł. dla ogrodu raz na dwa lata.

Również zorganizowane zostało posiedzenie online Komisji Ekologii z udziałem Prezesów ROD, gdzie przedstawiono możliwy obszar poprawienia infrastruktury na terenie ogrodów. W marcu Rada Miasta przyjęła zmianę w budżecie Miasta, by umożliwić finansowanie zgłoszonych projektów.

Decyzją Pani Prezydent zostanie powołana komisja, która oceni m.in. zasadność projektu oraz proporcjonalny wkład własny ROD. Wnioski będzie można składać od 1 do 30 kwietnia.

Jest to ogromne wsparcie, które może w znaczny sposób poprawić infrastrukturę ROD i wdrożyć nowe ekologiczne rozwiązania.

Dzięki temu mieszkańcy miast nie posiadający działek będą mogli z bliska zapoznać się z przyrodą jak i pozytywnymi aspektami możliwości czynnego wypoczynku na działce.

Zapraszamy społeczność lokalną do odwiedzania naszych ogrodów.

 

opracował: Piotr Witkowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio