Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wielkanoc w ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu - Zastrzyk pozytywnej energii na początek sezonu - 01.04.2021

Gdy wiosna nadchodzi, w sercach gości radość. W tym roku kwiecień wita nas Wielkanocą, świąteczny miesiąc przypada w okresie pandemii. Nic nie buduje tak magii świąt, jak stare zwyczaje, tradycje. Pozwalają one radośnie spędzić czas z bliskimi i cieszyć się budzącą do życia naturą. Nie ma Wielkanocy bez pisanek, tradycja dekorowania jajek sięga najdawniejszych czasów, są jednym z ważnych symboli obok wesołego zajączka, symbolu obfitości. Panująca pandemia, obostrzenia, sprawiają, że kolejną Wielkanoc trzeba celebrować w wąskim gronie.  Z roku na rok teren przed naszym domem działkowca zmienia się, dlatego Zarząd ROD „Niezapominajka” zadbał o wystrój ogrodu, tak aby odwiedzający działkowcy mogli nacieszyć oczy pięknymi ozdobami,  poczuć na własnej skórze magię świąt. Stworzone zostały  świąteczne kompozycje na terenie przed świetlicą. Wykorzystano to co daje nam natura, nie może zabraknąć zielonych akcentów, wiosennych kwiatów i symbolu tych świąt - jajek.  Z wiosennych kwiatów, splecionych gałązek oraz kolorowych pisanek powstały pomysłowe stroiki.

I chociaż te pomysły mogą wydać się nieco oklepane, sprawdzają się. Proste dekoracje z gałązek brzozy, kolorowych pisanek stworzyły spektakularny efekt. W przedświątecznym okresie przygotowano również jajeczka, ozdoby ręcznie robione, niepowtarzalne,   wraz z świątecznymi kartkami , trafiły do działkowców.

Działkowcy również na swoich działkach stworzyli świąteczno-wiosenne dekoracje, które w magiczny sposób wprowadzają nas w świąteczny nastrój oraz w nowy sezon działkowy.

 

Małgorzata Jasińska - Prezes ROD "Niezapominajka" w Grudziądzu

   

                                           

   

                                            

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio