Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Miasto Świnoujście podpisało z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi umowę na dotacje - 10.03.2021

Dnia 9 marca 2021 r. Miasto Świnoujście podpisało umowę z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Kotwica” i “Granica” o przyznanie dotacji, które pozwolą na modernizację otoczenia ROD, m.in. remont Domu Działkowca i zagospodarowanie terenu. Łączna kwota to 150 tysięcy złotych.  Miasto Świnoujście w 2020 roku po raz pierwszy ogłosiło nabór wniosków na dotację umożliwiającą realizację zadań remontowo-inwestycyjnych przez rodzinne ogrody działkowe.

Komplet dokumentów złożyły ROD “Kotwica” oraz ROD “Granica”. Po tym, jak wnioski zyskały pozytywne opinie, a radni zaakceptowali przyznanie środków, możliwe było podpisanie umowy.

ROD „Kotwica” złożył komplet dokumentów na modernizację infrastruktury, m.in. remont „Domu Działkowca”. „Kotwica” istnieje od 1977 roku. W pełni zaspokaja socjalne, wypoczynkowe i rekreacyjne potrzeby lokalnej społeczności. Od chwili założenia ROD „Kotwica”, nie przeprowadzono żadnych prac remontowych związanych z utrzymaniem w bezpiecznym stanie technicznym budynku „Domu Działkowca”. Ponadto, w celu zabezpieczenia terenu, należy wykonać naprawę ogrodzenia.

– Dotacja od miasta Świnoujście przeznaczona na zrealizowanie powyższych prac pozwoli zachować infrastrukturę ROD „Kotwica” w dobrym i bezpiecznym stanie – mówią przedstawiciele zarządu ROD “Kotwica”.

Zakres prac obejmuje:

– remont „Domu Działkowca”

 – wydzielenie pomieszczeń dla elektryka i magazynu

 – odnowienie pomieszczeń z całym budynku

 – wykonanie naprawy zewnętrznego ogrodzenia

 – wykonanie zagospodarowania terenu wokół „Domu Działkowca”.

 

Rodzinny Ogród Działkowy „Granica” jest jednym z największych ogrodów działkowych w Świnoujściu. Na jego terenie znajduje się łącznie 913 działek. Ogród znajduje się na terenach pobagiennych oraz niestabilnych, co powoduje powstawanie ubytków w nawierzchni alejek i parkingów, a tym samym w znacznym stopniu utrudnia działkowcom dojście oraz dojazd do działek. Udzielenie dotacji na modernizację infrastruktury ogrodowej (zarówno alejek, jak i parkingów) przyczyni się zatem w sposób istotny do poprawy jakości dróg dojścia i dojazdu działkowców do poszczególnych działek.

 

źródło: swinoujskie.info

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.