Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Rodzinne Ogrody Działkowe z pieniędzmi na inwestycje - 08.03.2021

Budowa sieci energetycznej i Domu Działkowca, dokończenie systemu monitoringu, wymiana ogrodzenia zewnętrznego. Takie są plany modernizacji infrastruktury kilku kieleckich ogrodów działkowych na ten rok.

W minionym roku Rada Miasta Kielce, w ramach Budżetu Miasta, przeznaczyła sto tysięcy złotych na dofinansowanie ogrodów działkowych.

– Pieniądze te zostały rozdysponowane pomiędzy poszczególne podmioty. Udało się za nie wyremontować Dom Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Malina" przy ulicy Bohaterów Warszawy, instalację energetyczną w ROD Zacisze 1 i ROD "Narcyz" przy ulicy Ściegiennego, dokończyć budowę tak zwanego terenu wspólnego i monitoringu w ROD "Narcyz" – mówi Jan Stańczyk, dyrektor biura Okręgu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach.

Ponieważ kwota dofinansowania nie była tak wysoka, jak w latach wcześniejszych (dwa i trzy lata temu było to aż milion złotych), zrobiono mniej.

W tym roku Rada Miasta na rzecz ogrodów działkowych przekazała 500 tysięcy złotych. Dotacja obejmuje działki zlokalizowane na terenie miasta.

– Jeżeli te pieniądze zostaną rozdysponowane w postaci umów z poszczególnymi ogrodami działkowymi, to inwestycje będą przeprowadzone w szerszym zakresie. W planach mamy budowę sieci energetycznej, która obejmie w sumie trzy ogrody działkowe: Rodzinny Ogród Działkowy Zacisze 1, ROD "Narcyz" przy ulicy Ściegiennego oraz ROD im. Bolesława Chrobrego na Czarnowie – informuje Jan Stańczyk.

Jak dodaje, z tych funduszy korzysta rocznie około 10-11 ogrodów działkowych. W Kielcach zajmują one około 300 hektarów.

źródło: emkielce.pl

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.