Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Gminna dotacja dla ROD 20-lecie w Środzie Śląskiej - 11.02.2021

Pod koniec stycznia w siedzibie Centrum NGO burmistrz Adam Ruciński podpisał umowę na dotację celową dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego XX-lecie w Środzie Śląskiej z prezesem Ryszardem Burgielem i wiceprezes Anną Pasternak na czele. Wsparcie od średzkiego magistratu wyniosło 12 tys. zł.  Dotacja od Gminy Środa Śląska będzie przeznaczona na zakup 5 kamer do monitorowania ogrodu, rębaka bębnowego do likwidacji wyciętych drzew i gałęzi na terenie ogrodu oraz wymianę 150 m skorodowanego i zniszczonego ogrodzenia wewnętrznego wzdłuż alei na I i II polu ogrodu.

Umowa na udzielenie dotacji celowej została podpisana w Centrum NGO, gdzie ROD XX-lecie w Środzie Śląskiej ma swoją siedzibę od grudnia 2020 roku.

– Jesteśmy usatysfakcjonowani dofinansowaniem z Gminy i bardzo za nie dziękuję zarówno panu burmistrzowi, jak i radnym, w imieniu całego zarządu – mówi Ryszard Burgiel, prezes ROD XX-lecie Środa Śląska. – Gmina Środa Śląska wspiera naszą działalność już od kilku lat. Dzięki temu udało nam się m.in. zamontować 11 studni, wymieniać sukcesywnie stare ogrodzenie, a także postawić budynek gospodarczy i zaopatrzyć go w potrzebny sprzęt ogrodniczy – dodaje prezes Ryszard Burgiel.

Gmina Środa Śląska przyznała lokalnym działkowcom dotację w wysokości 12 tys. zł, co stanowi 80% nakładów potrzebnych do zrealizowania powyższych zadań. Wkład ROD XX-lecie Środa Śląska wynosi 3 tys. zł. Na zrealizowanie zadań ujętych w umowie na udzielenie dotacji średzcy działkowcy mają czas do połowy listopada br.

 

źródło: otosroda.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio