Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czy Warszawski Transport Publiczny przejmie działki na Kinowej? Mieszkańcy protestują - 10.02.2021

W listopadzie 2020 roku Komisja Ochrony Środowiska miała rozważyć kwestię zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak się okazuje miałby na tym skorzystać stołeczny operator komunikacji miejskiej - Warszawski Transport Publiczny, który przejąłby i docelowo zlikwidował tereny ogrodów działkowych przy ulicy Kinowej. W ramach tych zmian firma otrzymałaby 10 milionów złotych.

Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD Kinowa) od lat są ważnym tematem nie tylko na Saskiej Kępie, ale również na Pradze Południe. W 2015 roku na mapie dzielnicy pojawiła się projektowana linia tramwajowa na Gocław, której trasa ma przebiegać wzdłuż Kanału Wystawowego oraz działek. Od tamtej pory zarówno działkowcy, jak również mieszkańcy Saskiej Kępy walczą o zaniechanie prac nad inwestycją, ponieważ jej budowa przyczyni się do zniszczenia cennych dla miasta zielonych terenów rekreacyjnych.

Jednak ku uciesze protestujących Saskokępian, pod koniec grudnia 2020 roku Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że ratusz rozważa zmianę strategii. Jak się okazuje Urząd Miasta powrócił do tematu budowy trzeciej linii metra zamiast torowiska tramwajowego. Jednak żadne konkretne informacje w tej sprawie nie zostały jeszcze podane.

Do gry wejdzie Warszawski Transport Publiczny?

Pod koniec 2020 roku zaproponowano projekt zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Stołecznego Warszawy. Komisja Ochrony Środowiska zamierza uwzględnić likwidację ogrodów działkowych przy ulicy Kinowej. Okazuje się, że obszar ten mógłby trafić w ręce Warszawskiego Transportu Publicznego. Miejska spółka otrzymałaby 10 milionów złotych dofinansowania za rozbiórkę wszystkich domków na terenie działek. Na Facebooku Zatrzymajmy Ten Tramwaj została zamieszczona treść petycji, która jest wyrazem protestu ze stroną mieszkańców.

źródło:saskakepa.waw.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio