Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Bielsko-Biała przeznacza 1,5 mln zł na łapanie deszczówki. Program dotacji obejmuje też działkowców - 08.02.2021

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej podjęta zostanie uchwała w sprawie zasad przyznawania dotacji w programie „Bielsko-Biała łapie deszcz”. Dofinansowanie w zależności od zastosowanego zbiornika będzie mogło wynieść nawet 3 tys. zł. W zeszłym roku samorządowy program dotacji cieszył się bardzo dużą popularnością.

Zgodnie z przygotowanym dokumentem, o dofinasowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe (w zależności od zbiornika lub adaptacji szamba dofinansowanie może wynieść maksymalnie od 1 do 3 tys. zł), osoby prawne oraz użytkownicy Rodzinnych Ogrodów Działkowych (dotacje maks. do 500 zł). Wniosek o dofinansowanie będzie można składać do 30 czerwca danego roku budżetowego osobiście w biurze obsługi interesanta w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, drogą pocztową lub elektroniczną w przypadku posiadania podpisu elektronicznego.

W razie pozostania w budżecie środków finansowych na dotację po 30 czerwca, dopuszcza się możliwość złożenia i rozpatrzenia wniosków złożonych po wskazanym terminie aż do wyczerpania środków. Jak dowiedział się portal, w tym roku na „łapanie deszczówki” miasto planuje przekazać 1,5 mln zł (rok temu były to 2 mln zł). Projekt uchwały Rady Miejskiej Bielska-Białej wprowadzającej szczegółowe zasady przyznawania dotacji wraz z wzorami wniosków dostępny jest TUTAJ.

źródło: www.bielsko.biala.pl

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio