Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Motywacja i aktywne działania działkowców kluczem do godnego dostępu do ogrodów położonych w okolicy ulicy Ruda we Włocławku - 12.01.2021

Wspaniała wiadomość dla Włocławskich działkowców – w wyniku wytrwałej walki i starań aktywu Polskiego Związku Działkowców, a także samych użytkowników działek projekt Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek „Droga dla działkowców i mieszkańców ulicy Ruda” został przyjęty do realizacji. To koniec gehenny tysięcy działkowców i ich rodzin, którzy codziennie z trudem pokonywali zniszczoną drogę prowadzącą do 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w których skład wchodzą: „Ceramik”, „Ustronie”, „Pigwa”, „Moniuszko”, „Azoty II”, „Lisek”, „Przyszłość”, „Ruda I”, „Ruda II”, „Relaks” i „Zalesie”.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta Włocławka po zapoznaniu się z opinią Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz precyzyjnym wskazaniu, jakiego odcinka drogi dotyczy projekt udzieliła pozytywnej opinii w przedmiocie uznania zasadności realizacji powyższej inwestycji.

Dzięki zaangażowaniu członków Polskiego Związku Działkowców, a także ich rodzin ogromna ilość zebranych głosów przyczyniła się do wygranej projektu o nazwie „Droga dla działkowców i mieszkańców ulicy Ruda”.

Na powyższy cel przyjęto budżet w postaci 500 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na wyrównanie, utwardzenie i położenie nawierzchni asfaltowej na drodze wiodącej przez Rodzinne Ogrody Działkowe w kierunku ul. Ruda.

Dotychczasowy stan drogi pozostawia wiele o życzenia, gdyż jest ona nieutwardzona. Liczne dziury, wyboje, nierówności, a także ogromne kałuże powstające w wyniku opadów deszczu niemalże uniemożliwiają dostęp do Rodzinnych Ogrodów Działkowych zwłaszcza dla tych użytkowników działek, którzy ową drogę pokonują pieszo, rowerem, bądź matek z wózkiem, czy pociechami.  Nawet w przypadku zmotoryzowanych działkowców dojazd do ogrodu był utrudniony, gdyż stwarzał zagrożenie uszkodzenia pojazdu.

Po zakończeniu realizacji projektu wszyscy działkowcy odetchną z ulgą, a także z jeszcze większą radością będą korzystali z dobrodziejstw płynących z użytkowania działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Każdemu działkowcowi na myśl o swoim poletku przychodzą tylko miłe odczucia, a sam fakt planowanego odwiedzenia ogrodu powoduje ciepło na sercu. Do tej pory dla działkowców z 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych usytuowanych w zakolu rzeki Zgłowiączki, a także ich rodzin działka kojarzyła się głównie z udręką, jaką powodował zły stan drogi odbierając przy tym część przyjemności z korzystania z działki. Jedynie myśl o aktywnym wypoczynku, świeżym powietrzu, czy pasja ogrodnictwa działkowego oddalała działkowcom czarne myśli odsprzedania prawa do działki. Teraz wszystko się zmieni, a działkowcy będą mogli w pełni czerpać korzyści z użytkowania działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym.

Jakub Studziński - insp. ds. inwestycji

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio