Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

500 tys. zł dotacji dla ROD Króla Stanisława Leszczyńskiego na budowę sieci wodociągowej - 09.12.2020

Jak poinformował na łamach leszczyńskiego portalu internetowego elka minister w KPRM i zarazem poseł z tego regionu Jan Dziedziczak z najnowszej puli środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych region leszczyński otrzyma wsparcie w kwocie ponad 43 miliony złotych.  To druga już pula rządowego wsparcia w ramach tzw. „tarczy dla samorządów”. Zakłada przekazanie samorządom w całej Polsce 6 miliardów złotych, tyle samo co w pierwszej „tarczy”. O ile przedtem samorządy dopiero po otrzymaniu wsparcia decydowały o tym, na co zostanie ono przeznaczone, o tyle teraz dotacje przeznaczone są na wnioskowane inwestycje.

Szczególnie miło jest nam poinformować, że wśród złożonych wniosków na które zostały przyznane środki z programu  Miasto Leszno otrzymało kwotę 500 000,00 zł na projekt pn „Budowa sieci wodociągowej na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie”.  Rozbudowa sieci wodociągowej polegać będzie na doprowadzenie wody wodociągowej do każdej działki wchodzących w skład ROD im. S. Leszczyńskiego w Lesznie. Łączna długość wybudowanej sieci wodociągowej wyniesie 2890 m, która wyposażona zostanie w 262 wodomierze.

Wielkie gratulacje należą się zarządowi ROD ze szczególnym podkreśleniem roli  Prezesa Bartosza Wawrzyniaka, który podjął starania o pozyskanie tak potrzebnego ogrodowi wsparcia. Działkowcy tego ROD chcą modernizować swój ogród. Podczas walnego zebrania przyjęli uchwały dotyczące   realizacji kilku zadań inwestycyjnych, wśród których priorytetową jest rozbudowa sieci wodociągowej. Dotacja pozwoli przeznaczyć gromadzone już środki ze składek działkowców na inne zadania, jak choćby na czekającą w kolejce pilną modernizację sieci energetycznej. Poniżej link do strony portalu elka informującego o tym wydarzeniu:

elka.pl - 43 miliony rządowej "tarczy" dla regionu

TAD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.