Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzieci to przyszłość Rodzinnych Ogrodów Działkowych - Mikołajkowe Spotkanie - 08.12.2020

Tworzenie świątecznych dekoracji to czysta przyjemność. Nagie gałęzie ogrodowych krzewów zmieniają się nie do poznania, gdy zawiesimy na nich drobne dekoracje. Czerwień to od dawien dawna kolor bożonarodzeniowych aranżacji. W magiczny okres oczekiwania na święta wprowadzają nas Mikołajki. Tradycja związana z dniem 6 grudnia funkcjonuje w polskich szkołach, przedszkolach, zakładach pracy już od dawna. Co roku w tym czasie odbywają spotkania mikołajkowe, w czasie pandemii mikołajkowe obyczaje przeniosły się, jak wszystko, do sieci.

Jednak Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, zaprosił działkowców na niedzielny mikołajkowy spacer po ogrodzie. Wyjątkowe święto szczególnie dla najmłodszych, dzień pełen niespodzianek, chociaż nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec roku 2020. mimo wszystko staramy się zachować pozory normalności. Święty Mikołaj wiedział, że na ogrodzie jest najmilej, najzdrowiej i przede wszystkim bezpiecznie. Tak więc punktualnie o 14:00, przed świetlicą dzieci wraz z opiekunami przystroiły teren- pojawiły się skrzaty, a jałowce dzieci przystroiły styropianowymi bombkami z czerwonymi kokardami, czapeczki oraz rogi renifera przyozdobiły nasz ogród. Pewnie tak pięknie przystrojony ogród, zauważył Mikołaj, który wraz z panią Mikołajową przybył na spotkanie z dziećmi.  Każde dziecko otrzymało drobny upominek, były słodycze, ciepła czekolada oraz magia...., a uśmiech dzieci najlepszym podziękowaniem dla organizatorów.

Dzieci są przyszłością również ogrodów działkowych, musimy pokazać jak ważna jest idea od blisko 40 lat rozpowszechniana przez Polski Związek Działkowców.

.„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” Jan Paweł II.

 

Tekst: Małgorzata Jasińska Prezes ROD”Niezapominajka”

Foto: Przyjaciel z ROD „Budowlaniec” Sebastian Wiączek

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.