Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rodzinny Ogród Działkowy „Rekreacja” w Toruniu cieszy się nową siedzibą dla zarządu ROD - 03.12.2020

Rodzinny Ogród Działkowy „Rekreacja” w Toruniu licząc zaledwie kilkadziesiąt działek cieszy się właśnie nową siedzibą dla zarządu ROD. Możliwość realizacji przedsięwzięcia aktyw ogrodowy zawdzięcza Krajowemu Zarządowi Polskiego Związku Działkowców, który pozytywnie rozpatrzył kierowany przez zarząd ROD wniosek o dotację z Funduszu Budowy Siedzib PZD.

Dla tak niewielkiego ogrodu każda złotówka jest na wagę złota, więc dotacja w formie kilku tysięcy złotych pomaga przyspieszyć inwestycję o kilka lat, w których działkowcy zbieraliby pieniądze na Funduszu Rozwoju.

Nowa siedziba pozwala na pełne zabezpieczenie dokumentacji działkowców, a tym samym na rzetelne wypełnianie Rozporządzenia o ochronie danych osobowych, dzięki czemu użytkownicy działek mogą być spokojni o bezpieczeństwo ich danych osobowych. Pomieszczenie zostało wyposażone w rolety antywłamaniowe, a także w zamykaną szafę pancerną zawierającą również sejf. Zarząd ROD w końcu ma swoje miejsce na terenie ROD, w którym może w bardzo dobrych warunkach pracować, a także odbywać posiedzenia. Wcześniej jedyną możliwością było zwoływanie posiedzeń na sali konferencyjnej biura Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD, co było znacznym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu zarządu ROD.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rekreacja” w Toruniu przekazał do Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD wyrazy wdzięczności za niezwykle szybki termin zaopiniowania wniosku o dotację oraz przekazanie sprawy do nadrzędnej jednostki organizacyjnej,  prosząc również o złożenie podziękowań dla Krajowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców za tak ekspresowe podjęcie korzystnej dla działkowców uchwały o przyznaniu dotacji z Funduszu Budowy Siedzib PZD.

 

Oliwia Ciechomska

Insp. ds. administracyjnych

Foto: Beata Neuman

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio