Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Pleszewie ma nową aleję ogrodową - 30.11.2020

Ogrody działkowe mają różne problemy z którymi muszą się uporać. Bywa jednak, że otrzymują pomoc instytucji zewnętrznych. Tak było i w tym roku. Ogród działkowy im 1000-lecia Państwa Polskiego ma nową - prawie półtorakilometrową - aleję ogrodową – komentuje Henryk Karczowski, prezes zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego imienia 1000-lecia Państwa Polskiego. Jak dodaje, trzeba zwrócić uwagę na położenie ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego wzdłuż strumienia Ner co powoduje, że mimo, że aleja jest w odległości 50 metrów od strumienia, to po deszczach jest rozmiękła i trudno dojść czy dojechać rowerem do działki.

W ubiegłych latach ułożyliśmy prawie 600 m chodnika z kostki brukowej. Nie mieliśmy w 2020 r realizować dalszego odcinka z powodu braku funduszy. Jednak nadarzyła się okazja uzyskać fundusze z Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego w wysokości 17,2 tys. zł oraz z urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie w wysokości 5.160 zł. Inwestycja związana z chodnikiem kosztowała ponad 36 tys. zł – wylicza Henryk Karczowski.

Prezes ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego zaznacza, że pozostałą część wygospodarowano z funduszy ogólnych ogrodu oraz wpłat działkowców obok których ta aleja była realizowana.

Działkowcy również przed swoimi działkami wyrównywali część nieutwardzonej alei. Przy tej okazji dziękujemy tak marszałkowi województwa wielkopolskiego jak i radzie miasta i burmistrzowi Pleszewa za pomoc finansową dotyczącą tej inwestycji. Realizowaliśmy równocześnie inne prace np. naprawa i malowanie bram wyposażenia placu zabaw i inne – wylicza prezes ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego.

źródło: zpleszewa.pl

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.