Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jesienne nasadzenia drzew i krzewów w jastrzębskich ROD - 19.11.2020

W ramach szeroko rozumianej dbałości o estetykę i stan terenów zielonych oraz środowisko przyrodnicze, od wielu lat w Jastrzębiu-Zdroju dokonuje się nasadzeń drzew i krzewów. Drzewa są ważnym elementem ekosystemu, przede wszystkim produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, a w upalne dni dają cień i przyjemny chłód.

Tak jest i w tym roku, w ramach akcji edukacyjnej sadzenia drzew i krzewów na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój organizowanej przez Urząd Miasta skorzystały jastrzębskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Do dwóch ROD „Ruptawiec” oraz ROD „Malwa” trafiły sadzonki drzew i krzewów.

   

Miedzy innymi: kasztana jadalnego, lipy drobnolistnej, modrzewi piennych, cisów pospolitych, kielichowca, azali, forsycji, magnolii i wielu innych. Łącznie do ogrodów trafiło 250 sadzonek. Powyższe działania wpływają na zachowanie bioróżnorodności. Zachowanie jak największej liczby gatunków roślin na terenie ROD i miasta zaowocuję w przyszłości całej społeczności lokalnej.

Te ogrody podjęły działania, aby zachować bioróżnorodność w ogrodzie, stworzyć przyjazne zakątki pełne kwiatów i ziół. ROD realizowały działania proekologiczne, otrzymując dofinansowanie z UM Jastrzębie Zdrój, a teraz realizują cele statutowe PZD ochrona środowiska przyrodniczego, podnoszenie standardów ekologicznych otoczenia, kształtowanie zdrowego otoczenia człowieka. Nowe rośliny z pewnością podniosą walory estetyczne terenów Rodzinnych Ogrodów Działkowych, ale i też terenu miasta.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio