Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zarząd ROD "Malwa" w Pile urzęduje w swoim biurze - 10.11.2020

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Malwa" w Pile zakończył budowę biura na terenie ogólnym ogrodu dla zarządu i działkowców.  Dotychczas dokumentacja ogrodu przechowywana była w pomieszczeniu zakładu patronackiego. Przystępując do budowy zgodnie z uchwałą walnego zebrania z 2019 roku Zarząd ROD skorzystał  z albumów  projektu wydanego przez Krajową Radę - wybrano projekt NATKA PZD. Koszty dostosowania projektu do potrzeb ogrodu poniosła Krajowa Rada.

Budowę rozpoczęto w 2019 roku. Powierzchnia siedziby wynosi 35 m2 w obrysie ścian zewnętrznych oraz taras. Wewnątrz budynek jest bardzo funkcjonalny, w którym jest duże pomieszczenie na posiedzenia Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD, aneks kuchenny, pomieszczenie na archiwum, WC. Siedziba wyposażona jest w niezbędne meble i sprzęt do funkcjonowania zarządu.

Wszystkie dokumenty ROD i działkowców znajdują się już w nowej siedzibie i są właściwie zabezpieczone. Siedziba została pobudowana zgodnie z projektem, systemem mieszanym przy ogromnym zaangażowaniu przy jego budowie członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej ROD oraz działkowców.

Siedziba została pobudowana ze środków ROD oraz wpłat działkowców w wysokości 35 tys. złotych oraz z dotacji w wysokości 10 tys. złotych z Funduszu Budowy Siedzib dla Zarządów ROD przyznanej przez Krajowy Zarząd PZD i dotacji w wysokości 10 tys. złotych z Urzędu Miasta Piły. Poza tym Zarząd ROD pozyskał sponsorów, którzy zakupili do siedziby nowe okna i drzwi, materiały do założenia instalacji elektrycznej, wykonali wykopy pod fundamenty oraz wykonali montaż szamba. Wartość materiałów pozyskanych od sponsorów wyniósł 15 tys. złotych.

W ocenie członków samorządu ROD oraz działkowców budynek spełnia ich oczekiwania. Dokumenty znajdują się na terenie ogrodu a działkowcy mają ułatwiony kontakt z zarządem ogrodu. 

Ewa Kubaczyk

Kierownik Biura OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio