Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Stanowisko Kolegium Prezesów Powiatu Gryfickiego z 3.11.2020 w sprawie projektu ustawy o inwestycjach z zakresu przeciwdziałania skutkom suszy - 04.11.2020

Kolegium Prezesów działające w powiecie gryfickim woj. Zachodniopomorskie - reprezentuje 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Z niepokojem obserwuje trwające prace w Ministerstwie nad Ustawą o inwestycjach w zakresie przeciwdziałania skutkom suszy W specustawie zaproponowane rozwiązania prawne nie uwzględniają praw działkowców jak i PZD oraz pomijają zapisy ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Nieuwzględnienie w projekcie ustawy praw działkowców i ogrodów spowoduje, że przyjęcie specustawy w obecnym kształcie byłoby dla działkowców dużym zagrożeniem. Prawo wodne polega m.in. na jednoznacznym potwierdzeniu, że pobór wody na potrzeby nawadniania upraw z pomp zbiorczych w ROD, rozliczany będzie wg stawek stosowanych wobec rolników, co zagwarantuje poszanowanie praw działkowców. Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Powiatu Gryfickiego popiera Stanowisko Krajowej Rady PZD zgłoszone w ramach konsultacji nad projektem ustawy. Kolegium Prezesów ROD Powiatu Gryfickiego wyraża nadzieję, że zgłoszone w imieniu działkowców zastrzeżenia zostaną wnikliwie rozpatrzone.

Przewodniczący

Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych Powiatu Gryfickiego

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio