Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zabrze uczestniczy w konkursie „Ekologiczne zielone oazy” - 04.11.2020

Zabrzańskie działki uczestniczyły w konkursie „Ekologiczne zielone oazy” w okresie od sierpnia do 15.09.2020 r. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przeprowadził konkurs tematyczny, adresowany do właścicieli działek i przydomowych ogródków, na najlepszy teren małej zieleni w województwie śląskim, prowadzony przy zastosowaniu efektywnych metod oszczędzania wody. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dokumentacji zdjęciowej działki (3 zdjęcia) wraz z krótkim opisem stosowanych metod oszczędzania wody.

Każdy człowiek, zwierzę i roślina potrzebują do życia wody. Nie zawsze jednak jesteśmy świadomi tego, jak znaczną część nas samych stanowi właśnie woda. Warto dbać o jej zasoby w taki sposób, by starczyło jej zarówno dla wszystkich obecnych mieszkańców Ziemi, jak i przyszłych pokoleń.

Konkurs zrealizowany został pn. „Chrońmy Zasoby Wody”, Kryteria oceny pracy:

• aranżacja zieleni w ogrodzie / działce – estetyka aranżacji, dobór materiału roślinnego.

• pomysłowość i kreatywność w zastosowanych w ogrodzie / działce, metodach oszczędzania wody

Ogrody i działki to piękne i cenne tereny zieleni, ale wymagają zarówno troski, jak i znacznych ilości wody. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można oszczędzać wodę, pielęgnując rośliny w tych wartościowych zielonych oazach.

Zgłoszone działki prezentowały wysoki poziom estetyki ogrodniczej i były świadectwem zarówno zaangażowania działkowców w kształtowanie terenów zieleni, jak i troski o dostępność zasobów wody. Delegatura serdecznie dziękuje uczestnikom za udział w konkursie, zaangażowanie oraz kreatywność i życzymy dalszych sukcesów ogrodniczych.

 

I miejsce – Bożena i Henryk Haraf – Rodzinny Ogród Działkowy „Ratownik’’

III miejsce – Andrzej Kurzaj – Rodzinny Ogród Działkowy „Wiśnia’’

Wyróżnienie – Agnieszka Klajnowska – Rodzinny Ogród Działkowy „Zacisze’’

Wyróżnienie – Marzena Stachyra – Rodzinny Ogród Działkowy „Zacisze’’

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.