Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie Prezesów reprezentujących Rodzinne Ogrody Działkowe, które w tym roku obchodzą jubileusze powstania w Delegaturze Rejonowej w Gliwicach - 23.10.2020

W dniu 09.10.2020r w Domu Działkowca ROD „Szarotka” w Gliwicach odbyło się spotkanie Prezesów reprezentujących Rodzinne Ogrody Działkowe, które w tym roku obchodzą jubileusz powstania ROD. W spotkaniu brali udział zaproszeni goście, członkowie Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD w Katowicach oraz działkowcy, którzy otrzymali odznaczenia związkowe.
Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Związkowego, następnie Przewodniczący Delegatury Rejonowej PZD w Gliwicach Pan Jan Pękala powitał przybyłych gości:
-członka Krajowej Rady PZD, członka Okręgowego Zarządu Śląskiego Pana Leszka Buckiego,
-Sekretarza Krajowej Komisji Rewizyjnej, Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach Pana Zenona Jabłońskiego,
-członka Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD w Katowicach Pana Stanisława Kalisza.

Zaproszeni Prezesi z ogrodów obchodzących jubileusze otrzymali okolicznościowe puchary ufundowane przez Krajową Radę PZD oraz Okręgowy Zarząd Śląski PZD Katowicach.

Specjalnymi pucharami z okazji założenia ROD wyróżnione zostały;
ROD „Krakowianka” obchodzący jubileusz 100 lat,
ROD „Plon” obchodzący jubileusz 75 lat,
ROD „POCH” obchodzący jubileusz 70 lat,
ROD „Śnieżka” obchodzący jubileusz 70 lat 
ROD „Szarotka” obchodzący jubileusz 70 lat,
ROD „Wójtowianka” obchodzący jubileusz 70 lat,
ROD „Mimoza” obchodzący jubileusz 60 lat,
ROD „Kwiat Brzoskwini” obchodzący jubileusz 40 lat.

 

Wręczenia pucharów dokonali członek Krajowej RadyPZD, członek Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD w Katowicach Pan Leszek Bucki oraz sekretarz Krajowej Komisji Rewizyjnej, Przewodniczący OKR PZD w Katowicach Pan Zenon Jabłoński.
Po wręczeniu jubilatom pucharów i przekazania specjalnych życzeń dla działkowców, zasłużonym działkowcom wręczono odznaczenia związkowe PZD. Odznaczenia otrzymali;
– Pani Elżbieta Zahorodny srebrną odznaką Zasłużony Działkowiec,
– Pani Janina Szałamacha złotą odznaką Zasłużony Działkowiec,
– Pani Róża Drabowicz-Kert złotą odznakę Zasłużony Działkowiec,
– Pan Wiesław Marszałek złotą odznaką Zasłużony Działkowiec,
– Pan Emil Pierz odznaczenie Za Zasługi dla PZD.

 

Następnie zabrali głos zaproszeni goście, którzy w swych wystąpieniach pogratulowali jubilatom oraz osobom odznaczonym życząc im owocnej pracy na rzecz Związku oraz działkowców.
Uczestnicy spotkania dziękują Krajowej Radzie PZD oraz Okręgowemu Zarządowi Śląskiemu PZD za ufundowanie dla ich ogrodów specjalnych pucharów, dyplomów  oraz przyznanie odznaczeń.
Na zakończenie zabrał głos Przewodniczący Delegatury Rejonowej w Gliwicach Pan Jan Pękala, który podziękował przedstawicielom ROD za udział w tym spotkani pomimo zagrożeń związanych z epidemią, jednocześnie podkreślił, że mamy wielu działaczy, którzy zostali odznaczeni, ale sytuacja nie pozwoliła nam, aby byli tu razem z nami, za co przepraszam.  Sytuacja pandemii oraz dbanie o zdrowie naszych działkowców i działaczy jest priorytetem naszych działań. Przewodniczący podziękował wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie z zachowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Jan Pękala

Przewodniczący DR w Gliwicach PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.