Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wystawa fotograficzna pn. „Dbajmy o klimat w ogrodzie” - 20.10.2020

W dniu 16 października 2020 roku w holu biura Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców w Toruniu stanęła wystawa prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego pn. „Dbajmy o klimat w ogrodzie”. Zaprezentowane zostały zdjęcia dokumentujące działania podjęte przez działkowców w celu ochrony klimatu. Komisja konkursowa działająca przy Okręgowym Zarządzie PZD wyróżniła prace 3 fotografów przyznając im odpowiednio I, II i III miejsce. Te prace jak i prace 5 innych fotografów zostały zakwalifikowane do wystawy.

                          

Niestety z uwagi na zmieniającą się sytuację w kraju spowodowaną wirusem COVID-19 wystawę można oglądać w Internecie na stronie: www.pzdtorun.pl Osoby oglądające konkursowe zdjęcia nie będą zawiedzeni. Zaprezentowane prace zachwycają umiejętnością operowania światłem i kolorem, oryginalnością ukazanych sytuacji oraz wykorzystaniem fachowej wiedzy w dziedzinie bioróżnorodności, pozyskiwania żywności czy ochrony zasobów naturalnych.
 
                       
 
 
Na zwycięskich zdjęciach zobaczyć można ochronę zasobów naturalnych w postaci pozyskiwania miodu i ochrony pszczół, zbieranie deszczówki oraz ochronę siedlisk dla pożytecznych mieszkańców działek w rodzinnych ogrodach działkowych. Autorzy zwycięskich fotografii zostali nagrodzeni dyplomami oraz kartami upominkowymi do sklepu ogrodniczo – budowlanego.
Wszystkim osobom, których prace zostały zaprezentowane na wystawie serdecznie gratulujemy!!!
 
Przygotowała:
 
mgr Blandyna Łubkowska
 
starszy instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.