Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Tak było na XV Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej - 09.10.2020

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, w dniach 3-4 października odbyła się XV Jesienna Giełda Ogrodnicza połączona z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików. 

 

Jubileuszowa Giełda, pomimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych, zgromadziła rekordową liczbę wystawców i uczestników. Pogoda dopisała i każdy z przyjemnością dokonał zakupów. Stragany uginały się pod ciężarem owoców i warzyw, a komu zabrakło miejsca na zakupy, mógł nabyć wiklinowy koszyk.

 

 

Stoiska szkółkarzy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wiele osób z  obawy przed kolejnym lockdownem zakupiło sadzonki drzew i krzewów owocowych, żeby uprawiać je na działce, a nie szukać owoców w sklepach lub na targach.

Na giełdzie można było kupić nasiona, rośliny cebulowe, trawy i paprocie do ogrodów deszczowych oraz wiele ciekawych bylin i krzewów ozdobnych. Amatorzy domowych przetworów, wędlin, pieczywa, regionalnych serów i wyrobów pszczelich  oraz rękodzieła ludowego nie wyszli z Giełdy zawiedzeni. 

 

Winiarze zapraszali do degustacji swoich wyrobów i zachęcali do samodzielnej uprawy winorośli. Można było również spróbować i kupić świeżo tłoczony sok z jabłek, a nawet olej z pestek dyni.

A Dzieci cierpliwie czekały w kolejce, żeby zobaczyć króliki. Ponad 100 hodowców zaprezentowało prawie 1000 puchatych zwierząt z 59 ras, a w namiocie wystawowym było tylko słychać: jaki on jest śliczny...

Podczas giełdy spotkałam wielu naszych działkowców. Każdy był zadowolony, ponieważ wychodził z nowo zakupioną, długo poszukiwaną rośliną i z nadzieją, że może w czerwcu znów będą targi.  

 

 

Jadwiga Brzozowska

OP PZD Rzeszów

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio