Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

COVIDOWE DOŻYNKI W ŚWINOUJŚCIU - 05.10.2020

30 września reprezentanci Kolegium Prezesów świnoujskich Ogrodów Działkowych w imieniu działkowej społeczności odwiedzili gospodarzy miasta. Jak wiadomo tegoroczne Dni Działkowca nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie. Wizyta w Urzędzie była symbolicznym nawiązaniem do tradycji święta plonów. Kwiaty i koszyki z plonami z działek stały się tego symbolem.  Co roku włodarze miasta zapraszani byli na dożynkowe spotkania w ogrodach, tym razem to działkowcy odwiedzili świnoujski magistrat gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci.

Świnoujście może być przykładem dla wielu innych miast jak powinna wyglądać bieżąca współpraca z działkowcami.  W dowód wdzięczności uhonorowali oni władze miasta odznakami za zasługi dla R.O.D. Otrzymali je Prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz jego zastępcy: Barbara Michalska i Paweł Sujka.

fot. BIK Świnoujście

Zaproszeni do rozmowy, działkowcy poruszyli kilka najważniejszych spraw, na których rozwiązanie czekają. Omawiane były; dotacje na inwestycje, dojazdy do R.O.D., zasilenie w wodę działek  oraz innych, ważne dla działkowej społeczności sprawy. W kontekście dużego zapotrzebowania społecznego na działki jako jedna z ważniejszych kwestii poruszona została sprawa wyznaczenia terenów pod nowe ogródki. W wyspiarskim Świnoujściu to trudny temat ale, mimo to, działkowcy spotkali się z gotowością do rozmów, zrozumieniem i konstruktywnym podejściem do kwestii poszukiwania terenów na nowe działki. Mamy nadzieję, że ustalenia podjęte podczas rozmowy zaowocują w niedalekiej przyszłości.

W tym trudnym dla R.O.D. roku, świnoujscy działkowcy życzą całej działkowej braci aby zawsze spotykała się z taką życzliwością i zrozumieniem jakich doświadczamy w Świnoujściu. Wszystkim życzymy także by nasze „RODosy” dodawały Wam zdrowia i radości. Niech opuszczą Was turkucie, a nornice pójdą precz i niech wszystkie władze pojmą że ROD to jest piękna rzecz!  Z życzeniami dla Was wszystkich

W imieniu Kolegium Prezesów Świnoujskich Ogrodów 

T.N.

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.