Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Szkolenia dla nowych użytkowników działek w Rudzie Śląskiej - 23.09.2020

Ośrodek szkoleniowy Delegatury Rejonowej PZD w Rudzie Śląskiej przeprowadził wyjazdowe szkolenie dla nowych działkowców, które odbyło się dzięki współpracy i zaangażowaniu Prezesa i Zarządu ROD „Promień” w Rudzie Śląskiej w sali działkowej tego ogrodu.

Szkolenie prowadzone zostało przez wykwalifikowanych wykładowców, którzy prowadzą zajęcia przy użyciu środków audiowizualnych. Przyjęta forma szkoleń jest bardzo przejrzysta i dostępna, łatwo odbierana przez działkowców, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem.

    

Podczas szkolenia nowi działkowcy zostali zaznajomieni z podstawowymi i najważniejszymi zapisami ustawy o ROD, statutu PZD oraz regulaminu ROD, znajomość przepisów przekłada się i ma bezpośredni wpływ na sposób użytkowania i zagospodarowania działek. Przestrzeganie przepisów związkowych jak również miejscowych odzwierciedla dobre stosunki sąsiedzkie w ROD w szeroko rozumianym funkcjonowaniu naszych ogrodów.

 Równie istotną częścią szkolenia była tematyka dotycząca zagospodarowania działki oraz podstawowych wiadomości z zakresu ogrodnictwa działkowego.

Warte podkreślenia była przyjazna atmosfera podczas szkolenia, a także zainteresowanie słuchaczy, którzy zadawali ciekawe pytania.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał broszury edukacyjne, „Warzywnik intensywnie” i „Mały sad”.

 

Szkolenie zorganizowane zostało z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku z panującą epidemią.

 

Przewodniczący Ośrodka Szkoleniowego

Delegatury Rejonowej PZD w Rudzie Śląskiej

Sławomir Barwiak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio