Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

III Podkarpackie Targi Ogrodnictwa - 14.09.2020

Ponad rok miłośnicy ogrodnictwa z niecierpliwością czekali na III edycję Podkarpackich Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDEN EXPO. W dniach 12-13 września 2020 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa, odwiedzający zapoznali się z najnowszymi trendami w branży ogrodniczej, sprawdzili nowości narzędziowe i akcesoria do pielęgnacji ogrodu.

Wiele osób zakupiło ciekawe rośliny do ogrodów deszczowych oraz do szklanych mikro ogrodów. Kupić można było również rośliny cebulowe, a także drzewa i krzewy owocowe, wiele ciekawych bylin, a także rośliny z przeznaczeniem na zielone ściany lub obrazy.

Do efektywnej i ekologicznej walki ze szkodnikami przekonywał przedstawiciel producenta pułapek feromonowych. Do różnych pułapek i tablic lepowych przylecą różne szkodniki, a czasem i pożyteczne owady. Ale zginie ich zdecydowanie mniej, niż podczas nieodpowiedniego stosowania środków chemicznych.

Na dzieci czekały m.in. warsztaty pszczele, stoisko z naturalnymi słodyczami, a na dorosłych tematyczne szkolenia, konferencje oraz warsztaty i pokazy florystyczne.

                                                          

O tym, że florystyka nie jest taka trudna, choć ciężko połączyć żywe kolory, przekonywała prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska. Wieniec z żółtych i różowych kwiatów był tego najlepszym przykładem.

Jadwiga Brzozowska

O PZD Rzeszów

  

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.