Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

W DNIU RADOSNYCH DNI DZIAŁKOWCA - 10.09.2020

Dochowując wierności pięknej i bogatej tradycji, rokrocznie obchodzimy uroczyście Dni Działkowca w swoich rodzinnych ogrodach działkowych, w Okręgu, a także uroczyste Krajowe Dni Działkowca. To nasze święto ma w sobie wiele pozytywów. Integruje naszą społeczność działkowa, jest dobrą okazją dla zorganizowania spotkań w szerszym gronie, podsumowania dorobku ogrodu, podzielenia się doświadczeniami, podziękowania działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud oraz znaleźć czas na zabawę w rodzinnym klimacie działkowym. 

Zapraszając na te uroczystości gości z zewnątrz, przybliżamy społeczeństwu wiedzę o naszej idei, o otwieraniu się ogrodów na szerokie potrzeby społeczne i integrujemy się  z nim. Realizujemy więc postanowienia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz politykę zawartą w uchwalonych przez Radę Krajową PZD zawartą w wielu programach rozwojowych i społecznych. 

Każdy kolejny rok wzbogaca doświadczenia nasze i pomnaża inicjatywy oddolne w organizacji tych, jakże pięknych uroczystości.

Tym razem będzie niestety inaczej. Coronawirus 19 pokrzyżował nasze zaplanowane zamierzenia. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne uroczystości będą skromniejsze, o mniejszym zakresie. Formy ich organizowania zależeć będą od pomysłowości działaczy.

Z racji naszego święta Dni Dzialkowca-2020 Okręgowy Zarząd PZD, kieruje do wszystkich działkowców i  ich rodzin najlepsze życzenia, połączone z gratulacjami dotychczasowych osiągnięć. 

Rok 2020 nie jest rokiem przyjaznym, jest rokiem trudnym. Znaleźliśmy się w niespotykanej sytuacji, której się nikt nie spodziewał.

Nowe realia wymusiły poszukiwania nowych rozwiązań, by zapewnić ciągłość funkcjonowanie ogrodów, bezpieczeństwo działkowców oraz wypełniania zadań przez Związek. 

Struktury związkowe jako całość, dołożyły wszelkiej staranności, by spełnić wymagane kryteria. Nasze rodzinne ogrody działkowe żyją, funkcjonują normalnie i rozwijają się.

Zasługi należy zawdzięczać zarządom ogrodów, komisjom rewizyjnym, dyscyplinie i postawie społecznej działkowców oraz rzetelnej pracy jednostek okręgowych i krajowych struktur, które z wyprzedzeniem wypracowały stosowne i niezbędne procedury umożliwiające poprawne i prawne funkcjonowanie Związku. Bez konsolidacji w tym trudnym czasie nie było by sukcesu. 

W Dniach Działkowców dziękujemy wszystkim którzy znaleźli swoje miejsce i przyczynili się  do pomnażania naszego dorobku. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy wspierają nasze poczynania, by ogrody dobrze służyły społeczeństwu teraz i w przyszłości.

Szczególne podziękowania i życzenia kierujemy do ogrodów odchodzących swoje wieloletnie jubileusze w tym roku.

Niech nasze święto jednoczy nas do zadań służących przyszłości!

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.