Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 85 lecia ROD im. J. Niedziałkowskiego w Środzie Wlkp. - 08.09.2020

Przy wspaniałej słonecznej, wymarzonej na ten dzień pogodzie, 29 sierpnia 2020 roku działkowcy ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej świętowali Jubileusz 85-lecia powstania ogrodu i Rodzinny Dzień Działkowca.

W sobotę 29 sierpnia br. spragnieni świętowania działkowcy z rodzinami, mimo pandemii, ale z pełną odpowiedzialnością i bezpieczeństwem sanitarnym, przybyli bardzo licznie do ROD, aby w kolejnym roku 2020 świętować zaplanowany uroczysty Jubileuszowy Rodzinny Dzień Działkowca.

 

Otwarcia uroczystości i powitania dokonał Prezes ROD Zenon Król. Na uroczystość, od dawna zapowiadaną niespodziewanie licznie przybyli działkowcy z rodzinami i Włodarze Miasta i Powiatu. Ze względu na pandemię ograniczono liczbę zapraszanych gości. Na uroczystość przybyli Starosta Ernest Iwańczuk, Burmistrz Piotr Mieloch, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Paweł Wullert oraz z ramienia Komendy Powiatowej Policji Dzielnicowy starszy sierżant Antoni Boguszyński.    

Najważniejszym punktem uroczystości była ceremonia odsłonięcia Jubileuszowej Tablicy Pamiątkowej w obecności Pocztu Sztandarowego oraz wciągnięcie na nowy Maszt Flagowy Flagi Związkowej przy Hymnie Działkowców. Zebrani działkowcy i goście z wielkim wzruszeniem przeżyli tę ceremonię.

Po powitaniu i wystąpieniu prezesa Ogrodu, który przedstawił zebranym mocno rozwiniętą ciekawą historię ogrodu, działalność Zarządów oraz działkowców i rozwój infrastruktury w minionych lat tego prężnie rozwijającego się ROD. Następnie głos zabrali Burmistrz i Starosta którzy bardzo pozytywnie ocenili wystąpienie Prezesa oraz ciekawą historię ogrodu, działalność zarządów i ich wkład w szybki rozwój ROD oraz pozytywną współpracę z Władzami Miasta i Powiatu. Kończąc swoje wystąpienia przekazali życzenia zdrowia,  dalszego rozwoju ogrodu dla dobra całej społeczności działkowej w oazie zieleni miasta. Przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w imieniu Komendanta odczytał list gratulacyjny z okazji Jubileuszu i życzenia dalszego bezpiecznego rozwoju ogrodu  dla dobra wszystkich działkowców i ich rodzin.

Kolejną częściom uroczystości było wręczenie 2 brązowych i 2 srebrnych odznaczeń związkowych i 5 odznaczeń za zasługi dla ROD oraz okolicznościowych jubileuszowych medali,  nagród i dyplomów, pucharów jubileuszowych działkowcom od Zarządu Ogrodu i sponsorów  oraz Władz Miasta i Powiatu,. Natomiast 2 złote odznaczenia związkowe  oraz puchar Jubileuszowy Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego będą wręczone uroczyście na posiedzeniu Okręgowej Rady PZD w  Poznaniu, w siedzibie związku 16 września bieżącego roku. Członkowie Zarządu otrzymali od Władz Miasta i Powiatu okolicznościowe upominki. Natomiast Prezes ogrodu Zenon Król z tej okazji jako dowód wdzięczności za pomoc w organizacji  imprezy wręczył  Włodarzą  Miasta i Powiatu okolicznościowe Medale i podziękowania które z wielkim zadowoleniem i wdzięcznością przyjęli. Były również nagrody specjalne od sponsorów dla kilku wzorowych działkowców i wspaniałych społeczników oraz dla Prezesa ogrodu. Były też nagrody i medale dla najstarszych działkowców a także nagrody dla uczestniczących  w konkursach działkowców. 

Wspomnieć należy także o wspaniałej  animacji dla dzieci z nagrodami. Dla ciała była  muzyka i śpiew z udziałem Zespołu Rodzinnego, dla żołądka serwowano od sponsorów i Zarządu różnego rodzaju napoje, tłuste i słodkie jedzonka, a najlepszą słodką atrakcją był ofiarowany Jubileuszowy tort, który z apetytem zajadano. Z udziałem dużej ilości dzieci i działkowców z rodzinami w pięknej przyjacielskiej atmosferze i dobrej pogodzie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności sanitarnych wspólnie bawiono się do późnych godzin wieczornych.

Na koniec Prezes Zenon Król podziękował uczestnikom imprezy za tak liczne przybycie i bezpieczeństwo sanitarne życząc dużo zdrowia i udziału w następnych obchodach ogrodowych.

 

Tekst. Renata Telega

Zdjęcia. Jerzy Szymański.         

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.