Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dąbrowa Górnicza dofinansowuje projekty na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To nowość - 19.08.2020

W Dąbrowie Górniczej działkowcy mogą liczyć na wsparcie finansowe z miejskiego budżetu. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków.

Prezydent Dąbrowy Górniczej ogłosił właśnie nabór wniosków na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem rodzinnych ogrodów działkowych (ROD), w szczególności na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej.O dotację mogą ubiegać się stowarzyszenia ogrodowe i rodzinne ogrody działkowe działające na terenie miasta Dąbrowa Górnicza, które zamierzają dotację przeznaczyć na cele określone w art. 17 ust. 2 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, czyli na przykład na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej, jeżeli wpłynie to na poprawę warunków do korzystania z ROD przez działkowców, lub zwiększy dostępność społeczności lokalnej do tego ROD.

Stowarzyszenie ogrodowe może ubiegać o dotację z budżetu Dąbrowy Górniczej na inwestycje w danym rodzinnym ogrodzie działkowym nie częściej niż raz na dwa lata.Składający wniosek musi wnieść minimum 20 procent wkładu własnego finansowego lub funduszy uzyskanych na ten cel od innych podmiotów.Termin składania wniosków upływa 4 września 2020 roku, a termin wykorzystania dotacji to 30 listopada 2020 r. Po zakończeniu planowanych inwestycji działkowcy muszą się rozliczyć z przyznanego dofinansowania. Kwota, jaka jest do rozdysponowania przez miasto w tym roku to 150 tysięcy złotych.

 

Źródło : dziennikzachodni.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.