Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ogrody w ogrodach- otwarcie wystawy fotografii XXL na terenie ROD Armii Poznań w Poznaniu - 12.08.2020

Na terenach ogólnych rodzinnego ogrodu działkowego Armii Poznań w Poznaniu, na drzewach rosnących na placach i alejkach zawisły piękne fotografie w rozmiarze XXL. Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Ciesielski – wybitny fotograf ogrodów, fundator Fundacji Fractal, pomysłodawca Weekendów Otwartych Ogrodów. Fotografie ogrodów w bardzo dużym formacie, zostały powieszone na drzewach. Tomek Ciesielski zajmuje się fotografią od ponad 30 lat. Od kilkunastu lat specjalizuje się w fotografowaniu architektury krajobrazu, ogrodów, parków w Europie i w Polsce.

W dniu 8 sierpnia 2020 r. dokonano oficjalnego otwarcia wystawy fotografii XXL na terenie ROD Armii Poznań. W spotkaniu uczestniczył Prezes Okręgu Zdzisław Śliwa oraz Prezes Stowarzyszenia Zdrowie i Kultura w ROD Barbara Czapla. Otwarcia wystawy dokonała Prezes ROD Armii Poznań Aneta Wicher, która opowiedziała o wystawie i o działalności Pana Tomasza Ciesielskiego oraz zaprosiła uczestników do zwiedzania wystawy. Nie zabrakło także słów samego autora zdjęć Tomasza Ciesielskiego, który zawodową aktywność realizuje się głównie poprzez fotografię i film. W 2008 roku Tomek Ciesielski został pierwszym polskim fotografem, członkiem dwóch branżowych stowarzyszeń skupiających:autorów książek, wydawców, fotografów i filmowców, Garden Media Guild oraz Professional Garden Photographers` Association. Pan Tomasz  stale współpracuje z Royal Horticultural Society, National Trust oraz National GardenScheme. Częste zawodowe podróże, głównie do Wielkiej Brytanii,  pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia również we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Zainspirowany tymi doświadczeniami autor zdjęć w 2018 roku powołał do życia Fundację FRACTAL, której jest fundatorem. Autor oprowadził uczestników spotkania po wystawie jednocześnie opowiadając historię każdego sfotografowanego miejsca. Podczas zwiedzania i podziwiania zdjęć zrodził się pomysł na fotografie działek w ROD okiem Pana Tomasza Ciesielskiego. To zadanie dla nas na przyszły ROD – wystawa, a może nawet i album fotografii działek w ROD zaplanowano wstępnie na rok 2021.

 Piękne fotografie jeszcze przez jakiś czas będą zdobiły ROD Armii Poznań. Następnie zostaną przeniesione do innych  poznańskich ogrodów. Kolejnym ogrodem działkowym, w którym będzie można podziwiać wystawę będzie ROD im. ks. L. Przyłuskiego przy ul. Lutyckiej/Dojazd. Warto wspomnieć, że  organizacja wystawy jest możliwa była dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Poznania.

 

Agata Wróbel

Dyrektor Biura Okręgu PZD w Poznaniu

   

  

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.