Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Trwa budowa ogrodów działkowych na terenie poznańskiej Głuszyny - 04.08.2020

Niezagospodarowany dotąd teren przy ul. Przy Lotnisku na poznańskiej Głuszynie zmienia się nie do poznania. Powstaje tam ponad 70 nowych działek wraz z domem działkowca, parkingiem i niezbędną infrastrukturą techniczną.

W ostatnich latach zapotrzebowanie na własny teren działkowy mocno wzrosło, dlatego na zakończenie inwestycji czeka wiele osób.Teren to ponad 46 tysięcy metrów kwadratowych, które wkrótce stanie się dobrze zagospodarowaną powierzchnią. Powstanie tam 75 nowych ogródków działkowych, a także budynek działkowca, który będzie miał jedną kondygnację, ale sam kształt budynku z pewnością będzie wzbudzał zainteresowanie. Został zaprojektowany jako trzy bryły na planie sześciokąta foremnego.

Największą część budynku zajmie ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn. W średniej bryle znajdzie się sala spotkań na około 50 osób, natomiast w najmniejszej powstanie pomieszczenie administracyjne i aneks kuchenny.

Do każdego z ogródków prowadzić będą utwardzone alejki żwirowe. Działki będą podłączone do sieci wodociągowej i elektrycznej.

Na terenie powstaną również ogólnodostępne tereny zieleni oraz m.in. plac zabaw. Całość zostanie uzupełniona o elementy małej architektury.

W ramach inwestycji powstanie także parking na około 50 miejsc postojowych, spośród których 5 będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W obrębie parkingu znajdą się także miejsca do gromadzenia odpadów stałych i zielonych.

Zarówno teren przy domu działkowca jak i parking będą objęte systemem oświetlenia.

Obecnie najbardziej zaawansowane prace prowadzone są przy budowie budynku działkowca. Do tej pory wykonano niezbędne fundamenty, a także izolację poziomą na ławach fundamentowych, ściany fundamentowe wraz z izolacjami pionowymi (przeciwwilgociowe). Widać już także ściany budynku. Wykonano także podbeton pod warstwy posadzkowe oraz część słupów żelbetowych.

Gotowa jest już też część koryta pod drogi oraz wykopu dla robót sieciowych.

Prace budowlane mają zakończyć się jeszcze do końca 2020 roku.

 źródło: www.codziennypoznan.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio