Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Konferencja sprawozdawcza Delegatów ROD "Róża" w Słupcy - 04.08.2020

W sobotę (25.07) odbyła się - Konferencja Sprawozdawcza Delegatów Rodzinnych Ogrodów Działkowych „RÓŻA" w Słupcy, podczas której sprawozdanie z działalności zarządu przedstawił prezes ROD „Róża" Ireneusz Bąkowski;

- Będziemy zmuszeni wypowiadać umowy dzierżawy. To jest smutne, ale prawdziwe Dużo jest chętnych na działki, a ci którzy je posiadają o nie nie dbają. Na koniec roku działkowcy zalegają w składkach ok 4 tysięcy zł. Zostało przyjętych 17 nowych działkowców. Zmienia się kadra działkowców, jest coraz więcej nowych osób. Coraz więcej jest sianej trawy, która potrzebuje bardzo dużo wody. jeżeli się nie poprawimy w prowadzeniu działek, możemy się spodziewać różnych rzeczy. Władza rządząca się temu przygląda i stwierdza, że dostaliście działki, które miały być ekologiczne, a wy zrobiliście rekreację. Minister rolnictwa wyraził pozytywną opinię o ogródkach działkowych w Słupcy, że my tworzymy mikroklimat, że my tworzymy wielkie oczko wodne, o którym prezydent mówił - powiedział prezes Bąkowski, który zwrócił uwagę na problem związany z wysokimi opłatami za wykorzystaną wodę. -My płacimy za wodę brudną 100% więcej niż za czysta, każe nam się budować stację uzdatniania wody, pytanie po co? Do podlewania? Opłata za wodę w ubiegłym roku wyniosła 10 tys zl Kończy nam się operat na pobór wody z jeziora i trzeba przygotować nowy operat wodno-prawny.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Róża" w 2019r. już po raz czwarty były laureatem konkursu „Najlepszy Ogród Działkowy", a w 2022r. ROD „Róża" będzie obchodzić 50-lecie i przymierza się do zorganizowania Krajowych Dni Działkowców, w których bierze udział ok. tysiąca osób, środki na organizację mają pochodzić od Krajowej Rady; - Z wstępnych rozmów władze miasta przychylają się do tego pomysłu - powiedział Bąkowski. - Miasto stara się nam pomagać.

Prezes Ogrodów Działkowych wymienił również imprezy kulturalne, oraz wyjazdy organizowane przez Ogrody. Zwrócił uwagę na potrzebę zamykania bram i furtek, gdyż jak zauważył niepowołane osoby dostają się pod osłoną nocy na działki, może dochodzić do kradzieży, dlatego powinno się zamykać ogród na noc. Kolejnym z tematów, było obcinanie gałęzi wychodzących na alejkę; -Nasz ogród ma 50 lat, nie ma szerokich alejek Na niektóre alejki nie można wjechać nawet zwykłym samochodem osobowym, bo gałęzie wychodzą - stwierdził prezes. Zwrócił uwagę na problem zaniedbanych działek, z których sieje się na działki innych działkowców, którzy o nie dbają.

W trakcie konferenq'i wręczono odznaczenia zasłużonym Działkowcom. Odznaczenia „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS" otrzymali: Anna Leońska - za organizowanie rajdów turystycznych, Zbigniew Miętkiewicz - prowadzi Klub Sportowy Tenisa Stołowego. Odznaczenia wręczył przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS - poseł Tadeusz Tomaszewski.

Srebrną Odznakę Zasłużony Działkowiec otrzymali: Stefan Szczepaniak i jarosław Zieliński

Brązową Odznakę Zasłużony Działkowiec otrzymał Ryszard Dzierżyński.

Odznaczenie za Zasługi dla ROD otrzymali : Andrzej Brzuszczak, Leszek Chojnacki.

Pamiątkowe statuetki za pracę na rzecz Ogrodu z rąk wiceburmistrza Jacka Szczapa otrzymali: Aleksander Gaca, Ryszard Gołębiak i Mieczysław Szczęśniak

źródło: Gazeta Słupecka 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio