Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działki jak marzenie - 04.08.2020

Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks” w Łęcznej to wielki wygrany pierwszej edycji  nowego plebiscytu Działkowiec Roku Dziennika Wschodniego. To właśnie tam, wspólnie z prezesem Polskiego Związku Działkowców w Lublinie Grzegorzem Kurczukiem, wręczono wczoraj nagrody.

ROD Relaks w Łęcznej (I miejsce w kategorii Najpiękniejszy ROD) to 171 ogródków. Ale działka nr 127 (I miejsce w kategorii Najpiękniejsza Działka) jest zjawiskowa. Państwo Radko udowodnili, że na 4 arach można stworzyć sobie swój własny raj – z elegancką szklarnią, ozdobnymi pergolami, oczkiem wodnym, fontanną, sadzawkami, podwyższonymi grządkami, miejscem do grillowania, odpoczynku, kompostowania, ale też do przygotowywania jedzenia czy przesadzania roślin.

A wszystko wśród starannie utrzymanych rabat kwiatowych, wypielęgnowanych róży i powojników. Nie ma tu tylko popularnej wśród działkowców wędzarki, ale to tylko dlatego, że pan Jan za wędzeniem nie przepada.

O kosztach stworzenia takiej enklawy gospodarze tego miejsca rozmawiać nie chcą.

– Nie liczę żadnej wydanej tutaj złotówki – śmieje się Jan Radko. I przyznaje, że od lat nigdzie nie wyjeżdża na wakacje, a na działce spędzają z żoną każdą wolną chwilę. Wszystko praktycznie zrobił sam. – Mąż to taka złota rączka – chwali go pani Danuta.

20 lat ich działka była pustym polem, zarośniętym gruzowiskiem. Dziś nie tylko zachwyca, ale jest w pełni zautomatyzowana. Podlewanie czy wartki strumień można włączyć smartfonem.

– Ale nigdy nie jest tak, że nic nie ma do roboty – mówi Jan Radko. – Zawsze jest coś, co trzeba naprawić, dokończyć, ogarnąć.

II miejsce w kategorii Najpiękniejsza Działka zajęła pani Wioletta Kurlak z ROD Kalina (Lublin), a III Henryk Dworak z ROD Bluszczowa (Lublin).

W kategorii Najpiękniejszy ROD na podium za ROD Relaks znaleźli się ROD Pod Lasem z Białej Podlaskiej i ROD Kalina.

źródło: Dziennik Wschodni 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio