Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Animacje i zabawy dla dzieci w ROD w ramach projektu „Działkuj Lokalnie” - 29.07.2020

W trakcie pandemii ogrody działkowe cieszą się sporą popularnością, czas spędzają na nich i starsi, i młodsi. I właśnie tych najmłodszych do wspólnych gier i zabawy zapraszają animatorzy, we współpracy z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. „Działkuj Lokalnie” to tytuł projektu realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie. Jest on skierowany do dzieci, głownie tych, które sporo wolnego czasu spędzają na działkach, czy to z rodzicami, czy też dziadkami.

O to, żeby dzieci miło i ciekawie spędziły piątkowe popołudnie, zadbają animatorzy. – Dzieci sporo czasu spędzały przed ekranami komputerów, w czasie nauki online. Nie mogły spotykać się z kolegami i koleżankami w szkole czy w przedszkolu. Chcemy, żeby fajnie się bawiły, zawarły nowe znajomości – mówi Katarzyna Szewielińska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum.

Co będzie czekać na dzieci? Na przykład tor przeszkód, do pokonania którego przyda się zwinność i dobra koordynacja, gry z chustą animacyjną, duże bańki, wspólne malowanie obrazu w rozmiarze XXL, czy gra w plenerowego mega chińczyka, w którym pionkami będą uczestnicy zabawy. Pierwsze spotkanie animacyjne odbędzie się 31 lipca (piątek) w godz. 17-19 przed świetlicą ROD KOMES, ul. Drzymały 21/6 w Gorzowie Wlkp. Kolejne zaplanowano pod koniec sierpnia na ROD Jutrzenka.

źródło: slubice24.pl

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio