Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydawnictwa

Sierpniowy „Mój Ogródek” na rynku od 23 lipca! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom! - 23.07.2020

W sierpniowym numerze polecamy tematy, które sprawią, że nasze działki będą „bezbłędne” i bardziej funkcjonalne. A że cały czas trwa ogromny bum na działki to zachęcamy do lektury takich artykułów jak – „Ogródkowy remanent”, „Ogród po budowie”, „Letnie poplony” i „Gleba dla owocowych”.

Skorzystaj z naszego bardzo praktycznego dodatku specjalnego – Podtopienia, zalania! Jeśli ten problem spotkał Twoją działkę, to koniecznie poznaj sposoby uniknięcia tego samego ponownie (w tym sezon jeszcze wszystko może się zdarzyć w pogodzie). Co zrobić z nadmiarem wody? Jak czyścić działkę po zalaniu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w bieżącym numerze „Mojego Ogródka”.

Polecamy szczególnie:

Hortensje od A do Z – Tylko u nas czytelny przewodnik uprawy najpiękniejszych gatunków hortensji! Z nami już nie popełnisz błędu przy jesiennym lub wiosennym cięciu! Wybierz najatrakcyjniejszy gatunek pasujący do Twojej działki.

Atrakcyjny półcień – Z naszymi poradami, nie ma brzydkiej działki! Nawet półcień może być piękny! Poznaj najlepszy dobór roślin, ciesz się urokami własnej działki.

Zamrozić lato! – Własna uprawa warzyw i ziół to podstawa! Jednak nie wszytko możemy przejeść w jednym terminie. Aby nic się nie zmarnowało, radzimy, aby zebrane zbiory przetworzyć i zamrozić! Docenimy je jesienią i zimą.

Na jakich pędach owocują – Każdy gatunek drzewa ma w koronie charakterystyczny układ długopędów i krótkopędów. Znajomość ich odróżnienia pozwala na prawidłowe wykonanie cięcia u drzew i krzewów owocowych. Praktyka czyni mistrza! Ale wiedza pomaga pominąć, niepotrzebne, popełniane błędy.

Sposoby na mrówki – Mrówki najbardziej lubią spadź, czyli odchody mszyc. Pozbywając się mrówek pozbywasz się również problematycznych dla każdego działkowca mszyc – czyli dwa w jednym! Przeczytaj i skorzystaj z naszych rad!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.