Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dwa miliony złotych z budżetu województwa wielkopolskiego dla ROD - 17.07.2020

Dwa miliony złotych z budżetu województwa wielkopolskiego zostały rozdzielone między 133 Rodzinne Ogrody Działkowe z całego województwa. Pomogą poprawić ich infrastrukturę, a przede wszystkim dbać o oszczędzanie wody.

Pieniądze, które zostały przeznaczone na poprawienie infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Wielkopolsce pochodzą z opłat i należności pobieranych przez Urząd Marszałkowski za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Teraz posłużą one działkowcom. Wczoraj Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa podpisał umowy na dofinansowanie z przedstawicielami ogrodów z powiatu poznańskiego, gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, szamotulskiego, śremskiego i wrzesińskiego.

- Gdy ogłosiliśmy nabór wniosków, skala odzewu nas zaskoczyła - mówił Krzysztof Grabowski. - Żeby przyznać dotacje we wnioskowanej wysokości potrzeba byłoby kilkunastu milionów złotych. Sądzę jednak, że i te dwa miliony się przydadzą.

Z dotacji ROD mogą sfinansować remonty, budowę lub rozbudowę sieci wodociągowej, hydroforni, zbiorników na deszczówkę, a także ścieżek i alejek.

Jednym z ogrodów, który otrzymał dodaję jest poznański ROD „Relaks" mieszczący się przy ul. Dojazd. - Nasz ogród istnieje już 62 lata. Wiele prac jest więc koniecznych - mówi Grażyna Pietrzak, prezes zarządu ROD- Dostaliśmy 17 200 zł dotacji. Wnioskowaliśmy o większą kwotę, ale nie narzekamy Te pieniądze pomogą nam w remoncie instalacji wodnej. Prowadzimy go etapami już od pewnego czasu. Teraz została nam już ostatnia część. Prace rozpoczniemy jesienią - wyjaśnia.

Jak podkreśla, dla działkowców dotacje są na wagę złota.-Oprócz nich źródłem finansowania inwestycji są składki - mówi. - Większość naszych członków to emeryci, a więc na ogół osoby niezbyt zasobne. Dodatkowy zastrzyk gotówki sprawia, że możemy przeprowadzić potrzebne prace szybciej.

 

Źródło Głos Wielkopolski

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio