Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Gmina Wrocław dla ROD „Gajowice” we Wrocławiu - 15.07.2020

W dniu 10 lipca 2020r. (piątek) o godzinie 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanej nawierzchni głównej alei ogrodowej w ROD „Gajowice” we Wrocławiu. Około 400 metrowa, szeroka aleja ogrodowa otrzymała nawierzchnię z kolorowej kostki betonowej wraz z wjazdami do alejek bocznych. Z takiej samej nawierzchni utwardzono teren pod kontenery na odpady, w tym na odpady segregowane. Po obu stronach alei, na całej jej długości posadowiono nowe, parkowe ławki. Całość inwestycji o wartości około 350 tyś. zł. sfinansowała Gmina Wrocław, dlatego w uroczystości przecięcia wstęgi wziął udział Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk wraz z Prezesem wrocławskiego okręgu PZD Panem Januszem Moszkowskim oraz z Wiceprezesem OZ Panią Ewą Gaicką oraz co jest oczywiste z Prezesem Zarządu ROD „Gajowice” Panem Sławomirem Suwałą. Do przecięcia wstęgi Prezydent Wrocławia zaprosił przede wszystkim dzieci rodzin działkowców.

W uroczystości wzięła udział ponad stuosobowa grupa działkowców oraz mieszkańcy pobliskiego osiedla „Grabiszynek”. ROD „Gajowice” jest bowiem ogrodem otwartym. Odwiedzający mogą odpoczywać na nowych ławkach, podziwiając pięknie zagospodarowane działki tonące w kolorowych kwiatach, a dzieci na równiutkiej nawierzchni mogą bezpiecznie jeździć na rowerkach i deskorolkach.
         Prezes ROD „Gajowice” witając dostojnych gości wyraził w gorących słowach podziękowanie Panu Prezydentowi za wspaniały prezent w postaci urządzonej alei ogrodowej, która będzie służyć społeczności działkowej i osiedlowej. Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk w swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na potrzebę udzielania pomocy rodzinnym ogrodom działkowym, które służą nie tylko rodzinom działkowców, ale i całemu społeczeństwu. Podkreślił, że są one potrzebne i należy je wspierać. Obiecał, że w 2021r. podobną nawierzchnię otrzyma druga, szeroka aleja ogrodowa, co spotkało się z szerokim aplauzem.
            Prezes Okręgu PZD Pan Janusz Moszkowski wyraził podziękowanie za zrealizowaną inwestycję w ROD „Gajowice” oraz za sukcesywne wspieranie wrocławskich ogrodów, a w szczególności za wspieranie inwestycji ogrodowych poprzez przekazanie na ten cel do wykorzystania w 2020r. 600.000 zł. na Fundusz Rozwoju Okręgowego Zarządu.
 
Prezes Okręgu podkreślił, że środki te będą w pełni wykorzystane i dokładnie rozliczone. Prezes Okręgu przypomniał, że jest to już drugie dofinansowanie z budżetu Wrocławia, gdyż w 2019r. dzięki Prezydentowi Wrocławia Okręg otrzymał 250.000zł. Prezes Okręgu podziękował za bardzo dobrą, partnerską współpracę z władzami Miasta Wrocławia.
Uroczystość otwarcia alei ogrodowej przebiegała w miłej atmosferze, nie zabrakło również poczęstunku z grilla
 
 Wiceprezes OZ PZD we Wrocławiu mgr inż. Ewa Gaicka 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio