Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dotacje dla łukowskich ROD - 22.06.2020

10 tys. zł trafi do działkowców ze „Słonecznika”, a 7 tys. zł do działkowców z „Niedźwiadka” w Łukowie. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Przyznano je na podstawie przyjętej niedawno przez Radę Miasta uchwały o udzielaniu dotacji celowej stowarzyszeniu ogrodowemu.

Kiedy pod koniec ubiegłego roku uchwalano budżet miasta na 2020 rok, burmistrz Piotr Płudowski zaproponował radnym przeznaczenie pieniędzy na wspieranie działań podejmowanych przez Rodzinne Ogrody Działkowe. Propozycja uzyskała poparcie radnych. W tym roku, w kwietniu przyjęto ostatecznie uchwałę, na mocy której można było najpierw ogłosić konkurs, a następnie przyznać środki na działania podejmowane przez działkowców.

Na konkurs wpłynęły dwie oferty. Złożyły je władze Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Słonecznik” i „Niedźwiadek”. I pomiędzy te dwa podmioty komisja konkursowa powołana przez burmistrza, rozdysponowała 17 tys. zł. Promesy zostały już przekazane działkowcom. ROD „Słonecznik” otrzymał 10 tys. zł, a ROD „Niedźwiadek” - 7 tys. zł. W obu przypadkach pieniądze te zostaną przeznaczone na remonty domów działkowca.

W Łukowie działa sześć ogrodów działkowych. W sumie jest 1210 działek i 1512 działkowców.

źródło: podlasie24.pl

zdjęcie: UM Łuków

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio