Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dotacje dla dwóch ROD z Wodzisławia Śląskiego - 22.06.2020

Dwa Rodzinne Ogrody Działkowe „Słonecznik” oraz  „Pod Lipą” z Wodzisławia Sląskiego występują do Urzędu Miasta o dotację. Każdy z ROD otrzyma po 20 tysięcy złotych na zaplanowane inwestycje.

ROD Słonecznik posiada 64  rodzinne działki , położony w malowniczym zakątku pod lasem na obszarze 2,500 ha będzie realizował dwa zadania inwestycyjne : „Oświetlenie alei głównej i monitoring” oraz Wykonanie części ogrodzenia zewnętrznego po stronie wschodniej ogrodu.

ROD „Pod Lipą”liczy 70  działek, zajmuje powierzchnię 2,363 ha. Ogród otrzyma dotację z UM do zadania pt „Budowa siedziby dla ROD Pod Lipą”

             

Dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych zostaną przyznane na podstawie uchwały nr XXXIX/403/18 Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego z dnia 27 lutego 2018 roku w sprawie określania trybu postępowania o udzielenie dotacji celowych stowarzyszeniom ogrodowym prowadzącym Rodzinne Ogrody Działkowe na obszarze Gminy Wodzisław Śląski.

W Wodzisławiu Śląskim po raz kolejny dwa ROD ubiegają się o dotacje, w tym mieście są bardzo dobre relacje z Urzędem Miasta, a działkowcy mają wsparcie Pana Mieczysława Kiecy Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio