Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

Oaza spokoju dająca ukojenie ciału i duszy – z wizytą na działce Państwa Fik. - 18.06.2020

Państwo Sylwia i Bogdan Fik użytkują działkę nr 98 L w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „1 Maja” w Chełmnie od około 20 lat. Wcześniej byli działkowcami w innym ogrodzie w Chełmnie, ale z uwagi na mikroklimat panujący w ROD „1 Maja” postanowili nabyć działkę właśnie w tym ogrodzie.

Pani Sylwia przyznaje, że obecna działka na charakter coraz bardziej rekreacyjny. W momencie zakupu była ona częściowo produkcyjna, jednak z uwagi na stan zdrowie Pana Bogdana jest powoli przekształcana w działkę typowo rekreacyjną, służącą do wypoczynku.  

Państwo Fik są dumni ze swojej działki, z jej aranżacji. Zastosowane rozwiązania podpatrują bywając w różnych miejscach na wycieczkach. Często przywożą okazy roślin zakupione właśnie w tych miejscach. Dumą Pana Bogdana są również bukszpany, które zostały wychodowane samodzielnie. Pani Sylwia dzielnie pomaga mężowi w ich przycinaniu i pielęgnacji. Przedstawiony na poniższej fotografii cis został zakupiony w Ciechocinku, podczas jednej z wycieczek.

W celu utrzymania obecnego charakteru działki Państwo Fik tworzą okazałe rabaty umieszczając w nich rośliny ozdobne np. bez lilak. 

Działka numer 98 L w ROD „1 Maja” w Chełmnie jest dla Państwa Fik oazą spokoju, pozwala im obcować z naturą i cieszyć się spokojem. Daje ukojenie dla ciała i duszy pozwalając na spokojne przemyślenia i relaks.

 

opracowanie:

tekst: Blandyna Łubkowska - st. instruktor ogrodnictwa

foto: Krzysztof Andryszczyk - Krajowy Instruktor SSI

   

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio