Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Złapała złodzieja na działkach dzięki fotopułapce - 15.06.2020

Można kraść miliony, ale można także kwiaty. Właścicielka działki ogrodowej w Zielonej Górze uznała, że nie ma sensu zawracać głowy policjantom faktem, że złodziej od kilku tygodni kradnie kwiaty jej i sąsiadom. Po kolejnym incydencie w ogrodach zamontowała fotopułapkę. I nagrała złodzieja. Obejrzała nagranie i poszła na rynek. Mężczyzna sprzedawał jej piwonie. Wtedy dopiero powiadomiła policję.

– Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli sprzedawane przez niego kwiaty. 41-letni mieszkaniec Zielonej Góry był już znany policji, był notowany za inne przestępstwa – mówi Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiego komendanta, i dodaje, że mężczyzna okradał także inne działki. – Żeby nie budzić podejrzeń, sam był właścicielem jednej z działek, na której także uprawiał piwonie – opowiada rzeczniczka.

Kradzież piwonii z działki sprytnej zielonogórzanki zakwalifikowano jako wykroczenie, natomiast pozostałe kradzieże jako przestępstwo. Mężczyźnie groziło od trzech miesięcy do nawet pięciu lat więzienia, ale przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

– Uzgodnionej z prokuratorem: rok ograniczenia wolności, 30 godzin kontrolowanych prac – mówi rzecznik.

 

źródło : gorzow.wyborcza.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio