Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w ROD „Miś”. - 15.06.2020

Dbałość o bezpieczeństwo działkowców oraz infrastruktury wspólnej ogrodu należy do jednego z priorytetów praz Zarządu ROD „Miś” w Rumiankowie. Powyższe działania idealnie wpisują się  w krajowy program bezpieczeństwa Rodzinnych Ogrodów Działkowych przyjętych przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców. nikt nikogo zbytnio nie musi przekonywać i utwierdzać, że bezpieczeństwo jest istotne. Wszak działkowcy lokują niemałe sumy środków finansowych w upiększanie i modernizację nie tylko swoich działek, ale również inwestują spore kwoty w infrastrukturę ogólną ogrodu. Świetlica, hydrofornia, a nie rzadko i plenerowe siłownie – to wszystko jest cenne i może stanowić łup dla potencjalnych wielbicieli cudzego mienia.

Jednym narzędzi podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w ogrodzie jest zainstalowany dobrej jakości monitoring wizyjny. System kamer o odpowiednich parametrach technicznych, aby obraz z nich przekazywany był wysokiej jakości zarówno w dzień jak i w nocy. Oczywiście oprócz systemu kamer niezbędny jest rejestrator – urządzenie pozwalające na zapis monitoringu oraz późniejsze odtwarzanie obrazu, gdy zaistnieje taka potrzeba.

I taki właśnie system został zainstalowany i uruchomiony na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Miś” w Rumiankowie koło Lipna. Monitoringiem na chwilę obecną objęte są najważniejsze elementy infrastruktury ogrodu. Bezduszne oko kamery czujnie spogląda na świetlicę, hydrofornię oraz główne ciągi komunikacyjne ogrodu, a przy okazji obserwując plac, na którym znajdują się pojemniki na śmieci. W tym miejscu z ubolewaniem należy zauważyć, że niestety, co poniektórzy działkowcy lub członkowie ich rodzin mają nadal problem z prawidłową segregacją odpadów. Trzeba przyznać, że kilka osób przekonało się o atutach posiadania przed ROD monitoringu. Dzięki namierzeniu śmieciarzy pozostali działkowcy nie ponieśli dodatkowych kosztów związanych z wywozem nadprogramowych śmieci. Kolejnym pozytywem jest gwałtowny spadek ilości włamań i kradzieży na terenie ogrodu.

 

Krzysztof Andryszczyk – Prezes Zarządu ROD „Miś”

  

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio