Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wydzielanie kwater na działce to nie problem – działka Państwa Woźniakowskich z ROD „Pionier” w Rypinie. - 09.06.2020

Pani Teresa Woźniakowska użytkuje działkę nr 67 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pionier” w Rypinie. Wspólnie z mężem nabyli prawo do użytkowania działki od osoby trzeciej. Działka ta była zaniedbana i nie miała wydzielonych kwater. Małżonkowie zabrali się za porządkowanie terenu, projektując go według własnego uznania. Tak postał podział działki na część warzywną i sadowniczą.

Wielką pasją Pani Teresy są kwiaty, ma ich na działce mnóstwo. Zawsze chętnie je pokazuje, chwali się ich odmianami i uprawą. Na poniższym zdjęciu widać tylko niewielki wycinek „kwietników” Pani Teresa, które wmieszane w uprawowy charakter działki nadają jej niepowtarzalnego wyglądu.

Państwo Woźniakowscy korzystają z działki wraz z dziećmi i wnukami. Uczą ich prawidłowej uprawy warzyw, owoców i kwiatów kładąc nacisk na ochronę środowiska. Dlatego Pan Woźniakowski zamontował na altanie system rynien, które pozwalają na zbieranie deszczówki.

Pani Teresa w rozmowie przyznaje, że poza zbieraniem deszczówki kompostuje również materię organiczną i wykonuje opryski z pokrzywy, który stosuje na swoje uprawy.

Pani Teresa podczas rozmowy wyraziła się bardzo przychylnie na temat funkcjonowania jednostek wyższych takich jak Okręgowy i Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców. Wspomniała o dotacjach udzielonych na remont biura Zarządu oraz o pomocy udzielanej telefonicznie i meilowo przez pracowników ww. biur. Oceniła Polski Związek Działkowców jak potrzebne i bardzo prężnie działające stowarzyszenie.

 

 

opracowanie:

st. instruktor ogrodnictwa - B. Łubkowska

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio