Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Miasto Poznań przyjazne ogrodom - 29.05.2020

Ogrody działkowe w Poznaniu mają dobry klimat do dalszego rozwoju. Już po raz kolejny starania działkowców o poprawę warunków do wypoczynku i rekreacji znalazły uznanie w oczach władz samorządowych. Prezydent Poznania 26 maja br. zarządzeniem nr 385/2020, po rozpatrzeniu przez powołaną komisję wniosków rodzinnych ogrodów działkowych o dofinansowanie prowadzonych inwestycji ogrodowych w 2020r., postanowił na ten cel przydzielić z budżetu Miasta Poznania kwotę 300 000 zł. Jest to kolejna dobra wiadomość dla ogrodów działkowych, które pomimo ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa nie rezygnują z działań na rzecz poprawy infrastruktury ogrodowej. Warto przypomnieć, że w ubiegłym miesiącu Urząd Marszałkowski przyznał 80 ogrodom naszego Okręgu kwotę 1 200 000zł. Pomagają ogrodom także inne samorządy miast Wielkopolski.

Beneficjentami dotacji przyznanych przez Prezydenta Poznania zostało 7 rodzinnych ogrodów działkowych. Dotacje otrzymały: ROD Kolejarz- Edwardowo na modernizację oświetlenia, ROD im. Antoniego Paszkowiaka na modernizację linii energetycznej, ROD im. F. Roosevelta na dobudowanie części dydaktycznej świetlicy i  zabudowę tarasu, ROD im. Cyryla Ratajskiego na budowę budynku administracyjnego,  ROD Sypniewo na remont Domu Działkowca, ROD Świerczewo na modernizację istniejącej instalacji wodociągowej oraz  ROD Wilda na remont-modernizację świetlicy ogrodu. Wszystkie dofinansowane ogrody złożyły wymagane oświadczenia, że są ogrodami otwartymi dla lokalnych społeczności i że wykonane zadania inwestycyjne będą służyć także okolicznym mieszkańcom chcącym wypoczywać na terenie ogrodu. Przyznane dotacje są ważną i znaczącą pomocą dla działkowców, którzy ponoszą ciężar inwestycji z własnych środków finansowych.

Władzom naszego Miasta składamy podziękowania za docenianie roli ogrodów działkowych i troskę o ich rozwój z pożytkiem dla działkowców i mieszkańców.

dr Zdzisław Śliwa
prezes Okręgu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.