Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kradną wodomierze, narzędzia... Złodzieje lubią ogródki działkowe - 18.05.2020

Na ogródkach działkowych łupem złodziei najczęściej padają rzeczy, które można potem sprzedać na złom. To głównie wodomierze, ale  nie pogardzą też kablami, butlami gazowymi, narzędziami, sprzętem AGD, wyposażeniem.

A w sezonie drogich sprzętów na działkach nie brak. Policja ostrzega, że dla złodziei ogródki działkowe są łatwym łupem, bo większość z nich jest słabo zabezpieczona. Wiosna to dla działkowców pora wzmożonej pracy. Starają się mieć narzędzia pod ręką, a te stanowią łakomy kąsek dla złodziei, którzy stają się coraz bardziej bezczelni. Kilka dni temu w Wieszowie, z ogrodu przy posesji zniknęły ozdoby ogrodowe warte 900 zł.

Prezes ROD Faser w Tarnowskich Górach i przewodniczący rady dzielnicy Osada Jana Stefan Wrodarczyk mówi, że na szczęście w tym roku nie było u nich włamań. – Być może wynika to z epidemii koronawirusa. Ale wcześniej włamania się zdarzały. Najchętniej łupem złodziei padały rzeczy do sprzedania na złomowisku. Była plaga kradzieży wodomierzy z mosiądzu. Ale zmodernizowaliśmy sieć i wymieniliśmy je na plastikowe. 2 lata tamu zwinęli mi nawet markizę ogrodową – mówi.

 

źródło : gwarek.com.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio