Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Bolesławiecka Policja dla seniorów - 15.05.2020

Policjanci przypominają seniorom o czujności w kontakcie z osobami obcymi i rozdają maseczki.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem osób starszych rozpowszechniają informacje dotyczące oszustw.

Jedną z form dotarcia do seniorów była wizyta na ogrodach działkowych gdzie policjanci rozdawali ulotki z poradami jak się zachować, aby nie stać się ofiarą przestępców. Mundurowi informowali działkowców, że nawet w dobie zagrożenia zakażenia się koronawirusem osoby starsze mogą zostać oszukane. Przestępcy wymyślają co raz to nowsze metody, podają się nie tylko za policjantów, pracowników instytucji państwowych czy członków rodziny, ale ostatnie dni pokazują, że potrafią podszywać się za pracowników firmy prowadzącej dezynfekcję. Żerują na nieświadomości ludzi. Wyciągają ich podstępem z domu i nakazują zostawić oszczędności w wyznaczonym miejscu.

Dodatkowo, w związku z obowiązkiem zakrywania twarzy, policjantka rozdawała maseczki wielokrotnego użytku, które dla mieszkańców szyją wolontariuszki działające w ramach akcji pn. „Bolesławiec szyje dla medyków”. Ludzie dobrej woli przekazują policjantom maseczki a mundurowi rozdają je w ramach codziennej służby.

 źródło: www.bolec.info.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio