Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Pieniądze na wsparcie działkowców - 13.05.2020

Dobre wiadomości dla przasnyskich działkowców.

Ruszył Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców „Mazowsze 2020". Można już składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie.

- Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzenia, zakup sprzętu ogrodniczego, a nawet budowa świetlic działkowych - to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych.

Pomogą środki z budżetu Mazowsza. To efekt uruchomionego po raz drugi programu wsparcia dla działkowców. W sumie Samorząd Województwa Mazowieckiego na ten cel przeznaczy 1 mln zl.

Głównym celem Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na dziatkach, które stały się miejscem popularnym nie tylko wśród osób starszych, ale także rodzin z dziećmi.

Obecny czas to doskonały moment na zaplanowanie niezbędnych inwestycji i ubieganie się o ich dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Dla wielu rodzin to idealne miejsce, w którym można spędzić czas wolny, a nawet letni urlop.

- Rodzinne Ogródki Działkowe to miejsca, w których świetnie czują się całe rodziny, w tym najmłodsi i seniorzy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych działkowców już po raz drugi zachęcamy ich do ubiegania się o wsparcie. Chcemy, aby oni sami znając potrzeby swoich małych środowisk rozwijali miejsca swojego wypoczynku, ale też np. weekendowej pracy na świeżym powietrzu. Oczywiście w obecnej sytuacji niewiele osób korzysta z działek, ale jestem pewna, że po pandemii, ogródki działkowe znów staną się miejscem wypoczynku wielu osób i rodzin. Dlatego warto już teraz pomyśleć o niezbędnych inwestycjach - przekonuje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

W Przasnyszu działkowcy mogą liczyć nawet na 40 procent (maksymalnie 10 tys. zl) dofinansowania do kosztów swojej inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz 40 proc. z Urzędu Miasta. Wnioski do Urzędu Miasta w Przasnyszu ogrody działkowe muszą złożyć najpóźniej do 20 maja.

rom

źródło Tygodnik Przasnyski 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio