Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zalesie” w Zarębie mogą cieszyć się nową drogą dojazdową do ogrodu. - 08.05.2020

 

Dojazd do niektórych ogrodów, szczególnie tych na obrzeżach miast jest utrudniony z uwagi na to, że są to drogi gruntowe, na których w przypadku opadów deszczu powstają kałuże, koleiny i  dziury w nawierzchni. Położenie nowej drogi, a także chodnika jest wybawieniem dla setek działkowców, którzy mogą bez trudu dotrzeć do swoich działek.  

Dzięki ogromnej przychylności Wójta Gminy Golub – Dobrzyń p. Marka Ryłowicza wobec działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców zamiast drogi gruntowej, użytkownicy 252 działek Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zalesie” w Zarębie wraz ze swoimi rodzinami docierają do ogrodu po nowej, asfaltowej drodze, a także wygodnym, prostym chodniku z  kostki brukowej. Dzięku czemu dotarcie do ogrodu jest dla działkowców komfortowe. Bez przeszkód mogą dotrzeć osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, czy matki z wózkami, a zmotoryzowani działkowcy nie muszą obawiać się o uszkodzenie zawieszenia aut.

Zamieszczone zdjęcia w piękny i wyraźny sposób ilustrują różnice w wyglądzie drogi przed i po jej modernizacją.

 

Materiał fotograficzny – Urząd Gminy Golub-Dobrzyń

Tekst – Oliwia Ciechomska – insp.ds. administracyjnych

 

  

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio