Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Przegląd mediów

Policja reaguje na włamania na ogródki działkowe - 27.04.2020

Sezon działkowy w pełni. Pogoda sprzyja zarówno pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety zdarza się, że pozostawiony w słabo zabezpieczonych altankach sprzęt ogrodniczy, sprzęt rtv i agd, kuchenki i butle gazowe oraz inne wartościowe przedmioty padają łupem złodziei.

Włamania i kradzieże na terenach ogródków działkowych to problem, występujący od wielu lat w całym kraju. Pomimo działań policji zmierzających do ustalania i zatrzymywania sprawców tych przestępstw, zjawisko to nadal występuje, tylko wczoraj na terenie Chorzowa doszło do dwóch takich zdarzeń. Łupem złodziei padają często wartościowe przedmioty takie jak elektronarzędzia ogrodowe, radioodbiorniki i telewizory, lodówki, agregaty oraz drobniejszy sprzęt agd, narzędzia, a nawet meble. Wandale nie tylko kradną cenne przedmioty, lecz również dokonują zniszczeń rozcinając baseny ogrodowe oraz dewastując rośliny i wyposażenie działek. Niejednokrotnie straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość skradzionych przedmiotów.

Co zrobić, by nasza działka była bezpieczna. Chorzowscy policjanci przygotowali specjalny poradnik, który ma nam pomóc w zabezpieczeniu się przed kradzieżą i aktami wandalizmu. Można go przeczytać TUTAJ.

Źródło: KMP Chorzów

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio